Осінній догляд за трояндою: 10 “не можна”

Троянди – це дуже популярні кущі, які часто використовують для окраси присадибних ділянок. Сьогодні ми вам розповімо, як підготувати троянди до зими, щоб наступного року ваша рослин радувала вас пишним цвітінням.

Точніше, ми наголошуємо на тому, чого робити категорично не можна.

1. Поспішати з укриттям троянд

Не варто поспішати й укривати троянди, навіть після перших заморозків. Ці квіти є доволі стійкі до холоду, тому укривати слід тоді, коли дощі повністю припиняться і будуть мінусові температури. Найкраще ховати троянди по підмерзлій землі. 

2. Пригинати гілки троянд в морозну погоду

Якщо ви пригинаєте троянди, то це робити слід ще в вересні. Під час морозів – категорично забороняється, адже рідина в стеблах перемерзає і вони стають крихкими. Як наслідок, на стеблі утворюються тріщини, які є ідеальними “воротами” для інфекцій.

Великі пагони слід пучком й зафіксувати завдяки шпагату та кілочку. 

3. Обрізати пагони занадто рано

Якщо обрізати троянди, поки надворі ще тепло, можна спровокувати ріст молодих пагонів, а це лише забере в старих стеблах корисні мікроелементи, які необхідні, щоб перезимувати. Обробити гілки зеленкою після обрізання, а товсті гілки слід змазати садовим варом.  

4. Використовувати для підв’язки троянд мотузку з натурального волокна

Краще не використовувати мотузки з натуральних волокон, адже вона лише вбирає всю вологу. 

5. Залишати листя на стеблах троянд

Якщо перед укриттям залишити зелень, це може спровокувати розвиток  інфекцій, тому всі листи, навіть здорові, слід обрізати. 

6. Підгортати кущі троянд в сиру погоду і вологим ґрунтом

Пошепки

Підгортання троянди слід робити лише тоді, коли осінь з легким морозцем, а грунт – сухий. В сиру погоду робити це немає сенсу. Використовувати такий склад: суха суміш компосту, піску та торфу. Не використовувати тирсу, чорний пісок.

7. Підгортати до кущів троянд опале з них листя

Для осіннього підгортання слід використовувати виключно сухе дубове листя. А от опале листя буде лише джерелом інфекцій.

8. Укладати гілки в’юнких троянд прямо на землю

Під пагонами плетистих троянд має бути завжди сухо. Якщо ви укладете їх на плівку, то навесні пагони опиняться в калюжі. Краще укладати стебла на товстий пінопласт. 

9. Вкривати троянди поліетиленом

Після того, як випаде сніг, плівка може опуститися на кущі та пошкодити їх. А ще вентиляція повітря під плівкою недостатня для гарної зимівлі.  Набагато надійніше в цьому плані щільний лутрасил на тонких дугах.

Ні в якому разі не можна використовувати для укриття металеві баки та відра – вони лише будуть охолоджувати повітря.

10. Поспішати навесні з розкриттям троянд

Весною не потрібно одразу розкривати троянди, це робити потрібно поступово. Весною кущі потрібно притіняти, щоб бруньки не пробудилися завчасно.

А ви знали ці правила?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector