Останні слова Одрі Хепберн

20 січня 1993 померла Одрі Хепберн — актриса, яка створила воістину безсмертні образи в таких фільмах, як «Римські канікули», «Сніданок у Тіффані», «Моя прекрасна леді», «Сабріна» та ін.

Одрі Хепберн досі залишається улюбленицею мільйонів!

І не просто так: її краса, розум, талант, доброта і щирість не можуть залишити байдужим нікого. Цією сильною жінкою захоплювалися і продовжують захоплюватися, адже вона була не просто однією з найяскравіших актрис свого часу, а й людиною з величезним серцем, яка присвятила останні роки життя благодійності.

У 1988 році Хепберн вона стала міжнародним послом доброї волі ЮНІСЕФ, в якості якого активно привертала увагу до проблем дітей в найменш благополучних регіонах Африки, Південної Америки та Азії. Цій роботі вона віддавала багато сил, однак восени 1992 року лікарі виявили у актриси пухлину в кишечнику. Передчуваючи, що жити їй залишилося недовго, Одрі Хепберн написала книгу спогадів — «Одрі Хепберн. Життя, розказане нею самою. Зізнання в коханні». Ось її заключні рядки.

Я була щаслива в цьому житті, може, тому Стівен Спілберг запропонував мені зіграти ангела на ім’я Одрі Хепберн в своєму фільмі «Зустріч»? Грати ангела з власним ім’ям … таке, здається, не вдавалося нікому. Мені вдалося. Дуже хочеться вірити, що ця остання моя акторська роль в земному житті не перерветься в подальшому. Коли люди вмирають, вони ж кудись діваються? Раптом і справді буде ангел на ім’я Одрі Хепберн?

Розмріялася …

Зовсім скоро Різдво, останнє в моєму земному житті. На нього обіцяли зібратися мої близькі і друзі, я приготувала подарунки, привітання … Це буде найщасливіше Різдво в моєму житті.

Я щаслива, хоча знаю, що зовсім скоро піду, я все одно щаслива, просто тому, що я була в цьому житті …

Не хочу прощатися в записах ні з ким, зроблю це наяву. Але хочу попросити вибачення у всіх, з ким у мене щось не склалося — робота, теплі відносини, дружба … Якщо я когось образила, не виправдала надій, то мимоволі, мені ніколи і нікого не хотілося ображати чи засуджувати. Я народилася і жила з величезною потребою дарувати любов, на жаль, це не завжди виходило.

Мене називали ідеалісткою і романтиком. Нехай так, але я переконана: дарувати любов завжди легше, робіть це, не замислюючись. Кажуть, любов — найвигідніший внесок, чим більше віддаєш, тим більше отримуєш у відповідь. Не в тому річ: любов найбільш унікальний внесок — чим більше її даруєш, тим більше народжується в вас самих. Якби все це розуміли, наскільки легше було б жити!

Любов не завжди породжує відповідну любов, а ось на ненависть і злобу частіше відповідають тим же. Дуже важко любити тих, хто тебе ненавидить, в кращому випадку вдається ввічливо тримати дистанцію і не відповідати на випади. Будьте терпимі, і чужа ненависть затихне.

Я не з усіма була однаково стримана, але я старалася. У людей були тисячі причин мене не любити або на мене злитися, неможливо бути однаково улюбленою всіма. Я хочу попросити вибачення у тих, кому сама недодала уваги і любові. Тепер уже нічого не виправити, залишається тільки каятися.

Я не мати Тереза, щоб наставляти людей в їхньому житті, у мене самої чимало гріхів, але, коли стоїш однією ногою в вічності, багато що бачиться інакше, суєта відходить на задній план і незрозуміле стає таким простим і зрозумілим. Шкода, що це розуміння в кінці життя, а не на його початку … Напевно, його потрібно заслужити, отримати життєвий досвід, щоб це розуміння виникло. Шляхи Господні несподівані, але як же вони справедливі!

Мабуть, ось це найважче — бути вдячною за все, що сталося в житті, навіть за образи і втрати. Якби у мене не було п’яти викиднів, раптом я менше цінувала б Шона і Луку? Борючись за можливість мати своїх дітей, навчилася цінувати життями чужих. Переживши крах двох сімей, по-справжньому оцінила увагу Роберта. Пристрасно бажаючи хоч найменшого схвалення і страждаючи від його нестачі в дитинстві, навчилася бути привітною з іншими і терпимою до будь-яких проявів нелюбові і роздратування.

Жадала любові і навчилася дарувати її всім, бажала турботи, тому дбала сама, чекала допомоги і тому допомагала …

Я завжди вважала, що головне в житті — любов, не тільки між чоловіком і жінкою, матір’ю і дітьми, любов до всіх і всього, навіть до того, що не дуже приємно. Мама прищепила мені прекрасні моральні принципи: думати перше про інших, потім про себе, бути привітною, терпимою, стриманою. Пам’ятаю, одного разу я сказала про ці принципи Софії, та погодилася і тут же обурилася:

— Не можна бути завжди стриманою! Як можна бути стриманою в проявах любові ?!

Італійська натура моєї подруги підказала їй вірний висновок: в проявах любові стриманими бути не варто.

Якщо запитати мене, що було головним у моєму житті, я відповім: діти і отриманий досвід. Тільки потім робота, вона, звичайно, хороша, дала мені щастя спілкування з чудовими людьми, дружбу з багатьма, але все ж головне — вона дала мені душевний і духовний досвід. Всі мої друзі мене чогось навчили: бути стриманою, як мама, одягатися, як Живанши, танцювати, як Астер, бути душевно щедрою, як Пек, передавати свої почуття в ролі, як Несбітт, думати, як Ціннеман, не соромитися своїх почуттів , як Софія, віддавати душу тим, кому дуже потрібна допомога, як Крістіна Рот. Так можна продовжувати до нескінченності. Те, що я зараз є, — результат впливу моїх друзів по всьому світу, кожен з них зліпив свою частинку Одрі Хепберн, і якщо результати вам подобаються, аплодуйте моїм друзям, це їхня заслуга, я просто вчилася.

Якби кожного в житті оточували такі люди, життя було б прекрасним у всіх.

Чи шкодую я про щось? Так, дуже шкодую! Шкодую, що пізно прийшла в ЮНІСЕФ, пізно почала їздити в нужденні країни сама. Стільки років пройшло в спокійній безтурботності «Ла Пасібля». Ми з Робертом давним-давно могли б поставити мою популярність на службу допомоги дітям! Якщо у вас є така можливість, не тягніть, не сидіть спокійно в своїх затишних будинках, допомагайте!

Я більше не можу писати, зовсім не можу … Я ніколи не їла багато, але тепер не здатна робити це зовсім, у мене просто немає кишечника. Від мене старанно приховують, що повторна операція не вдалася, що залишилося зовсім небагато. Бідні мої хлопчики — Роберт, Шон і Лука! Вони думають, що вмирати страшно. Ні, мені тільки шкода, що я не зможу бути поруч з ними наяву, але чомусь зовсім впевнена, що зможу приходити на допомогу звідти … Зігравши одного разу ангела, я переконана, що таким можна стати хоча б для своїх дітей та коханих.

Я повернуся, я до вас обов’язково повернуся і буду дарувати любов все ваше життя. А ще всім, хто був мені дорогий в цьому земному житті.

Прошу тільки про одне: не будьте байдужими — це головне, що ви можете зробити в житті.

Одрі Хепберн померла 20 січня 1993 в своєму будинку. Її останніми словами були: 
— Вони чекають мене … ангели … щоб працювати на землі …

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: