Останнє сальто: повчальна історія про те, як важливо в житті вчасно казати “ні”

Гімнаст виконав свій неймовірний виступ і публіка вся в захопленні аплодувала. Чоловік був вже дуже втомлений, але імпресаріо хотів вгодити публіці і попросив його зробити ще всього лиш одне сальто – коронне.

Він мав знову вийти під купол цирку і повторити трюк з виступу. Гімнаст погодився і з останніх сил намагався виконати це сальто, але йому не вдалося дотриматися техніки – він отримав травми, які призвели до загибелі. Така сумна історія знайома більшості з нас. 

Ми теж часто з усіх сил продовжуємо працювати тоді, коли всі думки вже про ванну чи м’яке ліжко. Але ні, потрібно виконати все до кінця, попри власну втому – нас же попросили зробити останнє сальто.

І намагаємося зрозуміти людей, адже їм це потрібно тут і зараз. Вони просто попросили, і ми через це встаємо з останніх сил і продовжуємо працювати, а ще вони інколи навіть і наполягають, що ми знайшли час на них.

То зустрінь мене з вокзалу, щоб я з сумками не викликала таксі, то прийми ще одного мого клієнта, бо мені потрібно забрати дітей з дитсадка. А можете вийти на роботу у вихідний день, там дуже важливий проєкт, а краще, щоб ви відклали відпустку, бо фірма без вас не впорається. 

Ще одне сальто, будь ласка!

А потім ми дивуємося, чому стільки людей страждають депресією, потрапляють в аварії, або ж їх просто доконав серцевий напад. А вся річ полягає в “останньому сальто”. Найприкріше, що без допомоги цих людей цілком могли обійтися. Це сальто було не настільки важливе, і воно взагалі не варте цих небезпек, які потім чекають на людей. 

Кому б стало гірше, якби гімнаста не просили повторити виступ, він би пішов додому, відпочив, відновив сили, а в суботу з новою енергією вийшов би на арену цирку. Хто б помер, якби викликав таксі з вокзалу, а не чекав вас, щоб ви когось забрали? Нічого б не сталося, якби ви цього вечора вирішили прийняти ванну і вирішили  не готувати суп для сім’ї. Якщо ви б відвідали родичів на завтра, а наступних вихідних, кому від цього стане гірше?

Не примушуйте робити себе те, що  ви не хочете, особливо, коли ви відчуваєте, що сили у вас вже майже немає. Не примушуйте себе догоджати іншим, якщо для цього ви жертвуєте власним сном, здоров’ям, добробутом.

Не бійтеся відмовитися – думайте про себе, можливо, це врятує вам життя. Адже публіка наступного дня вже забула про цього гімнаста, а він втратив найцінніше. 

Як часто ви змушуєте себе виконувати чужі прохання?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector