– Ото ти в тій Португалії запишалася, панна велика! Як так можна рідним відмовляти? Страшна нахаба, Господи Прости! 

У 2018 році я поїхала до Португалії на роботу. Щось в Хмельницькому мені ніяк не щастило. Ні роботи нормального, ні чоловіка. А колишня однокласниця туди часто їздила на заробітки, там ще її мама працювала. І от підмовила мене, аби я також поїхала:

– Ну спробуєш місяць-другий. Повір, там такі багаті сеньйори. Ти такі євро ніколи в руках не тримала, тільки по телевізору бачила.

Мене така ідея спокусила. Адже у свої 27 я досі жила з батьками та молодшою сестрою Лідою у двокімнатній квартирі. Плюнула на це все, зібрала валізу, взяла документи та поїхала в Амадору, до Лісабону дуже близько.

Там я працювала покоївкою у гостелі, а на вихідних ще прибирала у торгових центрах. І саме тут зустріла свого коханого чоловіка – Бруно, жартома називаю його Борькою. Мій коханий має власний бізнес, здає в оренду катери та човни для екскурсій та приватних вечірок. Ми досить швидко почали жити разом на його віллі, розписалися у колі його родичі. Мої батьки та сестра не змогли приїхати на свято. Просто не було ініціативи у них їхати на край світу. 

Зараз у нас є син Армандо (3 роки) та донечка Емілія (9 місяців). І все у нас добре, просто як у казці. Щоранку та щовечора дякую Богові у молитвах за те, що послав такого коханого чоловіка та чудових діток. Свекруха, пані Дельфіна дуже добре до мене ставиться. Допомагає з дітками та паралельно вчить мову. Вона мене португальської, а я її української. Ще у гості приїжджає сестра Бруно, Ліана з дітками. Ми щовихідних влаштовуємо якесь застілля чи пікнік. 

І знаєте, от свекруха та зовиця стали мені набагато ріднішими, ніж батьки та сестра. Вони до мене взагалі не хотіла приїздити навіть на хрестини дітей. Хоча мій Бруно купив їм квитки на літак та обіцяв зустріти.

– У мене тиск, а в тата хворе серце. Якої мари ми будемо пхатися в таку далечінь? Ти мене фотографії потім у Вайбер надішли. 

Я бачу батьків та Ліду тільки на свята, коли приїжджаю до Хмельницького. Але і тоді вони не дуже сильно хочуть няньчитися з онуками. Тільки розпитують за зарплату Бруно, перебирають харчами та дорікають, що я про них геть забула.

– Мамо, тату, але в мене там родина, діти!

– Ага, живеш, як у Бога за пазухою. А про нас не згадуєш!

Хоча я дійсно там добре живу, але виховую дітей, займаюся хатніми справами. Але аж ніяк не засмагаю на пляжі та плаваю у моречку.

І от тиждень тому до мене зателефонувала мама:

– Зоряно, Лідка заміж виходить. Той Свят нарешті пропозицію зробив!

– Вітаю, мамо. Це така гарна новина! 

Однак, потім мої сльози щастя замінили сльози образи. 

Пошепки

– Слухай, Лідо, ти сама бачиш, яка ситуація в країні. Подаруєш сестрі 10 тисяч євро? Або 20?

– Мамо, але у мене нема такої суми…

– Як це нема? У тебе чоловік мільйонер, а ти рідні відмовляєш.

– Мамо, якщо у вас така складна ситуація з грішми, то може не варто робити весілля і цю всю показуху? Ну перед ким ти будеш вихвалятися? 

– Ото ти в тій Португалії запишалася, панна велика! Як так можна рідним відмовляти? Страшна нахаба, Господи Прости! 

Ми тут в Португалії не гребемо гроші лопатою. Тільки от мама думає, що я їй винна. Точніше, Ліда. І саме я маю профінансувати весілля сестрички. А де свекри? А чого її чоловік не подумав про це на перед? Хай кредит візьме чи в родичів позичає. 

Потім до мене зателефонував тато. Але розмова вже була не такою спокійною:

– Ліда твоя молодша сестра, ти повинна! 

– Тату, але у мене є діти.

– Слухай, якщо ти не заплатиш їй за весілля, то можеш сюди навіть не приїжджати!

І я не маю виходу. Якщо я заплачу їм за весілля, то вони потім ще захочуть, аби квартиру подарували. Та ніхто мені ніколи ті борги не віддасть!

Ну і якщо я змогла закордоном знайти роботу, то що заважає Ліді це зробити? Я навіть не проти, якщо вона приїде до мене і попрацює рік. У нас є де жити, попит на роботу також високий, бо ще літній сезон. 

Не розумію, з чого батьки взяли, що саме я повинна оплатити весілля. Наче це моє свято. Ще й такий ультиматум поставили..

Що Ви можете порадити нашій читачці? Як вирішити таку проблему? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector