– Оце ж не вродила кукурудза цього року, то я й не знаю, де гроші на ті харчі брати. А ви що садити будете?

Я вже починаю думати, що ніколи в цьому житті спокою не знайду!

Багато років ми з чоловіком товклись у старій квартирі. Стіни там – наче з картону. Сусід зверху чхає, а ти йому знизу здоров’я бажаєш! Молодь вся зараз так живе, воно їм не заважає. А нам на старості вже хочеться тиші. Аби ніхто не бігав, не гепав, не кричав під вікнами о третій годині ночі! 

Втомились ми вже від цього шуму, що хоч на стіну лізь!

І от в один день ми вже не витримали, дістали всі гроші, які на чорний день відкладали, та й пішли до сина, аби він нам у селі ділянку яку підшукав.

Чекали ми своє нове житло довго, я аж ще більше зістарітись встигла. Але ж таки привіз нас син не в хату, а в справжні хороми! Тут тобі і ліс, і річка, і альтанка, і криничка маленька – все на місці! 

Тішились ми, наче діти малі. Та ой як мало жило наше щастя… Виявляється, у селі теж є сусіди.

Прокинулись ми о п’ятій ранку, бо в когось півень горланив, наче навіжений! Робити нічого – пішли у дворі хазяйнувати. Тільки стану щось робити – хтось прийде поточити ляси.

– А оце ж не вродила кукурудза цього року, то я й не знаю, де гроші на ті харчі брати. Я ж за качани тільки й жила! – торочила сусідка, доки я лавочки фарбувала. 

Пошепки

– Ага, – відповідала я на все, думаючи, що вона відчепиться.

– Ой, така ж ви приємна! Будемо подружками, значить. Бо це знаєте, такі люди є… Ну от важко з ними. Як прилипнуть – і здихатись не можна. А ви, бачу, не з таких. Зійдемось, значить.

Я тільки стояла та кліпала… 

Розповіла про все Миколі, то він мене на річку запросив. Мовляв, там точно тільки тиша, благодать… Воно то й так, але ж там ще й діти з усього села товчуться! Такий гамір стоїть, що аж голова пухне!

Вернулись вже під вечір до хати, а там сусіди засідають з пляшкою. До самого ранку їхні п’яні пісні слухали. А зранку – все спочатку…

Пожили ми так тиждень і вже назад хочемо, у місті люди хоч не такі дикі…

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

А ви більше любите село чи місто? Чому?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

VikaB
Adblock
detector