Оцет на присадибній ділянці: засіб, який стане для вас незамінним помічником

Деякі садівники, заходячи в садовий торговий центр і не звертаючи уваги на цінники, доверху наповнюють свій кошик різноманітними фунгіцидами, інсектицидами та гербіцидами. Насправді всю цю хімію може замінити один засіб – пляшка дешевого столового оцту. 

Основні методи використання оцту на присадибній ділянці: 

1. Очищення глиняних горщиків від вапна. Замочити тканину в оцті та протерти поверхню горщиків.

2. Боротьба з бур’янами. Їдкий склад оцту дозволяє успішно застосовувати цей засіб в боротьбі з бур’янами. Всього кілька обробок – і вони надовго зникнуть з ділянки. Закип’ятіть літр води і додайте в нього 75 мл оцту, 40 г солі і 1 ст. л. рідкого мила. Перед обприскуванням засіб остудіть. Використовувати в сухий безвітряний день на ділянках, де поруч немає культурних рослин. 

3. Боротьба з мурахами. Потрібно змішати оцет з водою в однакових пропорціях та розпорошити суміш на мурашник. 

4. Домашні вихованці. Запах оцту відлякує домашніх улюбленців, які шкодять на грядках. Потрібно розпорошити оцет поблизу городу: на паркан, палісадник або використовувати спеціальні палички з тканиною, просоченою оцтом в безпосередній близькості від грядок. Не можна розпорошувати на ґрунт!

5. Квіти. Щоб збільшити життя квітів у вазі, додайте до води 1 ст. л. оцту та 1 ч л цукру. 

6. Шкідники на рослинах? Знову той же помічник! 

Пошепки

Оцет проти колорадського жука: 100 мл оцту розвести в 10 л води з додаванням 200 г гірчичного порошку. У сухий безвітряний день обприскати картоплю і ґрунт на грядках. Пропорції на одну сотку території. 

Оцет проти попелиці: розведіть 150 мл оцту у відрі води і обприскайте уражені рослини.

Оцет проти слимаків: 100 мл яблучного оцту розведіть в 300 мл води і обприскайте уражені посадки.

7. Очищення інструментів. Протріть садовий інвентар ганчіркою, змоченою в оцті. Також можна замочити інструменти в оцті на декілька хвилин. 

8.Оцет допомагає позбутися від грибка та плісняви на рослинах. Для цього потрібно 2 ч. л. оцту додати в 0,5 л ромашкового відвару. 

9. А насіння проростуть швидше, якщо замочити їх в мокрій тканині, яку збризнули парою крапельок оцту. Просто кислота розм’якшує насіннєву мембрану і прискорює сходи.

10. За допомогою оцту можна очистити садові меблі від мікробів і бруду. Для цього використовують розчин оцту і води та протирають ним всі поверхні. 

А ви використовуєте оцет в побуті?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector