П’ять секретів пишного цвітіння гладіолусів на вашій клумбі

Гладіолуси заворожують своєю красою. Великі квіти, розташовані на потужних та міцних стеблах. Правда, вирощувати такі квіти на клумбі не так легко, тому що їм потрібно забезпечувати відповідний догляд, про який знають не всі господині. 

Якщо знати певні моменти, то вирощувати гладіолуси взагалі не складно.

5 секретів гладіолусів:

1. Для вирощування на присадибній ділянці краще використовувати російські сорти. Саме вони менше хворіють, цвітуть і пахнуть, а от північноамериканські чи українські чомусь не дають гарних квітів на нашій землі.

2. Гладіолуси повинні розташовуватися на сонячному місці. Найкраще, коли ділянка освітлена протягом всього дня. Навіть легке затінення вранці може призвести до того, що бутони з’являться на 15 – 20 днів пізніше звичайного. Якщо рослині взагалі не вистачає сонця, то квітів може і не бути.

Пошепки

3. Рослину потрібно саджати глибоко. Садівники часто скаржаться на те, що стебла у квітів криві. Тоді їх починають прив’язувати до кілків, але від палиць не багато користі. Щоб стебла були рівні, потрібно саджати цибулину на 20 см в глибину. 

4. Не забудьте засипати піском посадкову ямку. Бульбоцибулини гладіолусів можуть хворіти, якщо в землі занадто багато вологи. Таке зазвичай трапляється дощовим літом. Але якщо садити цибулини в пісок, то волога буде потрапляти в потрібній кількості, а пісок залишатиметься сухим.

5. Також слід підгодовувати гладіолуси. За рік слід робити три підживлення:

  1. Вперше підживлювати гладіолуси слід тоді, коли з’явиться третій лист. Для цього потрібно змішати   2 ст. ложки аміачної селітри, 2 ст. л.  суперфосфату. 1 ст. ложка сульфату калію на 10 л води. Підливати з розрахунком 1 відро на кв. м. 
  2. Вдруге підживлюємо тоді, коли на рослині шість листів. Готуємо суміш:  по 1 ст. ложці сульфату амонію, суперфосфату і сульфату калію на 10 л води. Норма витрати – відро на 1 кв. м.
  3. Третє підживлення використовуємо тоді, коли вже будуть на рослині перші бутони. Просто змішати 2 ст. ложки суперфосфату і 1 ст. ложка сульфату калію в 10 л води. Норма, як і в попередніх випадках.

Ви вирощуєте гладіолуси?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector