Печворк для початківців: схеми, етапи, техніки та ідеї для шиття

Печворк – доволі популярна техніка, яка використовується для створення найрізноманітніших речей. У Америці вона особливо часто використовується для пошиття ковдр й має назву квілтінг. Наші ж господині створюють у цьому стилі різні подушки, сумки, іграшки та багато іншого. Декілька наступних фото можуть стати для вас чудовим натхненням.

Етапи створення виробів в техніці печворк

Насправді, техніка печворк доволі проста у виконанні. Варто просто дотримуватися послідовності виконання дій. Ось основі етапи створення виробів в техніці печворк:

  1. Обираємо матеріали, які будемо використовувати для створення виробу.
  2. Складаємо або знаходимо готову схему печворк-виробу.
  3. Складаємо шматочки виробу в єдину картину.

Для початку потрібно розглянути всі клаптики тканин, які є у вашому домі і відповідно до цього формувати схему печворку. Якщо ж ви не бажаєте самостійно створювати схему, можна знайти її в інтернеті й відповідно до неї купувати необхідну тканину. 

Вирізати шматочки потрібно відповідно до обраної схеми. Якщо це ваша перша робота, то краще користуватися вже готовими схемами, аби не помилитися. Знайти їх можна навіть в інтернеті. Вона виглядає приблизно так:

А ось проста схема ковдри у стилі печворк:

Етапи зшивання клаптиків тканини:

  1. Для початку, з клаптиків потрібно сформувати блоки та зшити.
  2. Блоки зшиваємо у єдине полотно та нашиваємо на підкладку.

Також можна самостійно зв’язати ковдру у стилі печворк. Просто зв’яжіть окремі клаптики, а потім з’єднайте їх між собою.

Види печворку

Печворк – це доволі популярна техніка, яка за роки свого існування встигла розділитися на різні види. Ось декілька з найпопулярніших: 

Традиційний печворк

Найпростіший варіант, який підійде для початківців. Геометричні клаптики тканини просто зшиваються між собою, а потім нашиваються на підкладку. Зазвичай підкладка є цілим полотном тканини. 

Квілтінг

Техніка, яка використовується для створення ковдри з теплою підкладкою. Для цього зшиваються два різних полотна у стилі печворк. Підкладка між ними також прошивається.

Крейзі-петчворк

Цей вид відрізняється тим, що для його створення використовуються клаптики різних форм та розмірів. Зшивати можна різними рядками та декорувати різними додатковими прикрасами.

Японський печворк

Для створення японського печворку зазвичай використовуються м’які, гладкі тканини з геометричними фігурами. Найчастіше можна зустріти вироби з шовку. 

В’язаний печворк

Клаптики в’яжуться окремо, а потім з’єднуються гачком в єдине полотно. 

Техніки печворку

Печворк також може відрізнятися техніками створення. Найпопулярнішими є:

“Швидкі квадрати”

Комбінування квадратних клаптиків тканини в одну композицію. Деякі квадрати можуть зшиватися з окремих смужок. 

Пошепки

“Акварель”

Дуже творча техніка, коли потрібно вміло підбирати кольори квадратиків та складати їх в єдину композицію. Таким чином виріб може перетворитися на справжню картину. 

“Смужка до смужки”

Замість квадратних клаптиків можна зшивати смужки різних тканин. 

“Хата зі зрубу”

Квадрат всередині є центром композиції, відповідно до якого вибудовується решта смужок.

“Шахматка”

Квадрати різних кольорів зшиваються у шахматному порядку. 

“Чарівні трикутники”

Шматочки тканин вирізаються у формі трикутників, а потім зшиваються між собою.

Схеми печворк-виробів для початківців

Для початку, краще користуватися готовими схемами, оскільки початківцям буде важко зрозуміти як правильно зшивати та створювати потрібні візерунки. Ось декілька прикладів, які можуть вам допомогти.

 

Ви колись чули про таку техніку?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Adblock
detector