Перед Вами Елізабет Перріш, перша генно-модифікована людина в світі

Елізабет Перріш – перша жінка в світі, яка добровільно на свій ризик і страх випробувала на собі генну терапію проти старіння.

Вчених завжди цікавила можливість збільшення тривалості життя людини, і ось, коли досягнення в області правильного харчування та активного способу життя були вичерпані, вони звернули свій погляд у бік генних змін. Коли ми бачимо сюжети про те, що генетики проводять експерименти на лабораторних тваринах, змінюють геном, наприклад, з метою уповільнити старіння клітин, нам здається, що все це з області фантастики і віддаленого майбутнього. Але, виявляється, що фантастика стала реальністю. На Землі вже живе людина з штучно зміненими генами.

Це американка Елізабет Перріш, яка погодилася на втручання генетиків заради того, щоб зупинити старіння свого організму, ну і, зрозуміло, щоб принести користь світу.

Насправді вона ще й є одним з керівників науково-медичної компанії BioViva, яка і проводить цей сміливий експеримент.

Щоб зрозуміти суть штучних змін, необхідно трохи розкрити проблему старіння з точки зору генетики. Сам процес старіння закладений в нашій ДНК, а починається він з процесу зменшення кінцевих відростків хромосом, так званих теломер.

Чим старше біологічний вік людини, тим коротше його теломери. У процесі росту клітин відбувається розподіл ДНК, що супроводжується укороченням теломер і в кінцевому підсумку призводить до старіння і загибелі клітини.

У 2015 році Елізабет Перріш ввели генетичний матеріал, який, проникнувши всередину ядра кожної клітини її організму, повинен був запустити зміни, і сприяти збільшенню довжини теломер. Таким чином, за припущенням учених, буде зупинений процес старіння і станеться загальне омолодження організму.

Беручи до уваги те, що результати такого експерименту можуть бути самими непередбачуваними, аж до летального результату, Елізабет навіть записала звернення, в якому підтверджувала свою згоду на ін’єкцію і озвучила розуміння серйозності генетичного втручання. Для введення генетичного матеріалу їй навіть довелося їхати в Колумбію, тому, що на території Сполучених Штатів подібні досліди з людьми заборонені законодавчо.

І ось вчені вже оприлюднили перші результати експерименту. Поки все виглядає більш ніж оптимістично: біологічний вік жінки зменшився приблизно на 20 років. Це виражається в стані лейкоцитів її крові, а також в теломерах хромосом, які видовжилися, замість того, щоб далі руйнуватись. У зовнішності 45 річної жінки також відбулися деякі зміни. Її шкіра стала більш пружною і покращився стан волосся.

Безумовно, остаточні висновки робити поки рано, але отримані результати вже можна вважати проривом в області боротьби зі старінням людського організму. Вчені сподіваються, що подібна технологія допоможе світові у боротьбі з віковими захворюваннями, а також з деякими генетичними відхиленнями.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Adblock
detector