– Перед Великоднем ви всі робите ту ж помилку! Несете на цвинтар заборонені речі, – сердився священник на службі

Священники Львівщини просять вірян одуматися. Не перший рік благають не нести на могили до родичів штучні квіти на вінки. 

– Посадіть краще квіточку, нехай росте та прикрашає могилу! Чи купуйте живі квіти. Пора думати й дбати про екологію свідомо! Навіщо нам на могилах той пластик. Тим ви не поважаєте усопших!

Рік! Цілий рік панотець просив селян, щоб не носили штучних вінків і добився свого. Тепер на могилах красуються ковані чи живі букети. 

– То був наш подарунок йому на день народження! Він попросив не купувати це і ми послухали, – каже місцева жителька пані Марія. – Інші села почали робити так само. 

Отець Олег Здреник розповідав про шкоду пластику та неестетичний вигляд понад рік. Люди слухали, але це не працювало. Зрештою він пішов іншим ходом:

Пошепки

– Та чи не заслужила та людина від родичів живої квітки? Хіба зробила вона щось таке, що ви не поважаєте її отим пластиком? Скільки ще набитих сміттям причепів буде вивезено з того кладовища?

Після тих слів люди замислилися і перестали купувати вінки. З часом весь цвинтар був лише з живими квітами. І це так сподобалось парафіянам, що вони вирішили розібрати пластиковий фасад церкви, який  самі встановили 15 років тому.

Церква дерев’яна, тому вирішили, що краще будуть відновлювати її автентичний вигляд. 

Історики кажуть, що моду на пластик привезли заробітчани зі Східної Європи. У Європі швидко зрозуміли, що це шкідливо та відмовилися. Україна ж на шляху до цього.

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

JuliaG
Adblock
detector