Перші ознаки розсіяного склерозу, про які варто знати людям в будь-якому віці

Розсіяний склероз — це різновид захворювання, при якому захисну оболонку нервових волокон вражає власна імунна система. Одночасно страждають відразу дві області: головний мозок і спинний. У зв’язку з чим порушується передача і надходження сигналів від мозку до інших частин тіла. При цьому самі нервові волокна також обзаводяться порушеннями.

На щастя, хвороба не дуже поширена. В середньому у світі кількість хворих на розсіяний склероз оцінюється в 0,02-0,03% від усього населення Землі. Причому вчені виявили певні закономірності:

  • частота захворюваності збільшується в міру віддалення від екватора, що пов’язують з нестачею вітаміну D, який виробляється під дією сонячних променів.

  • у жінок спостерігається захворюваність у 2-3 рази частіше, ніж у чоловіків.

  • відсоток хворих у великих містах в кілька разів вищий, ніж у жителів сільської місцевості, що говорить і про вплив екології, соціальних і техногенних факторів.

Сьогодні ми вирішили зібрати для вас 8 найпоширеніших ранніх ознак розсіяного склерозу, якщо ви відчуваєте дані симптоми, то обов’язково зверніться до лікаря!

Порушення чутливості

Порушення чутливості часто є початковими проявами розсіяного склерозу. До подібних проявів відносяться оніміння і поколювання кінчиків пальців, відчуття холоду, сильного свербіння. Деякі хворі описують відчуття проходження електричного струму крізь тіло.

Порушення зору

В цю групу симптомів входять такі прояви, як зниження гостроти зору, поява «мушок» і плям перед очима, тремтіння предметів, неможливість сфокусуватися, а також можливі хворобливі відчуття під час руху очних яблук. Зазвичай уражається одне око.

Когнітивні порушення

Проявляються, в першу чергу, зниженням пам’яті, порушенням концентрації уваги. Пацієнти скаржаться, що їм стає складно думати, доводиться по кілька разів перепитувати співрозмовника, щоб зрозуміти суть розмови.

Слабкість в кінцівках

У більшості випадків вона починається з ніг і поступово поширюється вгору. При запущеній формі захворювання можуть спостерігатися паралічі кінцівок.

Судоми в м’язах

Приблизно половина людей, які страждають на розсіяний склероз, на ранніх стадіях захворювання відчувають незрозумілі спазми в м’язах ніг, рук, спини.

Зверніть увагу: судома може бути природною відповіддю, наприклад, на фізичне перенапруження, незручне взуття або зневоднення. Але м’язові спазми як регулярний симптом явно пов’язані з якоюсь системною проблемою. Не виключено, що і з розсіяним склерозом.

Проблеми з сечовипусканням

Ще один симптом, який зустрічається у 80% людей з розсіяним склерозом. Проявляється він так: ви п’єте ту ж кількість рідини, але стали бігати в туалет набагато частіше. Або, наприклад, не завжди встигаєте утримати сечу. Або не відчуваєте повного спустошення сечового міхура.

Емоційна нестабільність

Якщо у вас спостерігається досить часто підвищена тривожність, занепокоєння, нескінченні перепади настрою — від радості і щастя до смутку і повного розчарування в житті — це ще один досить частий симптом розсіяного склерозу.

Будь-які раптові фізіологічні зміни

Розсіяний склероз — захворювання досить різноманітне. Крім перерахованих вище симптомів, його прояви можуть охоплювати:

  • погіршення слуху;
  • тремтіння рук;
  • проблеми з ковтанням і диханням;
  • стала невиразною мова;
  • зміни ходи;
  • головні болі.

Якщо ви помічаєте за собою будь-яку дані зміни і тим більше якщо вони поєднуються з іншими ознаками розсіяного склерозу, не відкладайте візит до лікаря. Не факт, що у вас виявиться дане захворювання. Але якщо все-таки мова йде про розсіяний склероз, то почати реабілітацію якомога раніше — у ваших же інтересах.

А ви знали про дані симптоми?

 

Lida
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: