Петунія — як правильно вирощувати, щоб довго та рясно цвіла

В багатьох домівках можна зустріти однорічну рослину Петунію, яка радує своїх господарів рясними та барвистими квітами. Зазвичай вирощують петунію у відкритому грунті, або ж у горщиках. Щоб ваша рослина не завдавала вам зайвого клопоту, потрібно ретельно за нею доглядати.

Основні правила:

  1. Правильний розмір горщику.

В петунії особливе коріння – воно масивне та гіллясте, тому для хорошого розростання потрібно багато простору. На одну рослину використовуйте мінімум 5 л грунту,  в іншому випадку петунія просто змарніє. 

  1. Правильний ґрунт.

Обирайте пухкий грунт, який пропускатиме повітря та не буде пресуватися від поливу. Ідеальна суміш:  гній, торф та земля у пропорції 1:2:3 й додати трохи золи.

  1. Правильне та регулярне підгодовування.

1 підгодівля: спершу підгодовуємо вазон, коли проростуть хоча б три листки. Потрібно розчинити 10 г добрива (аміачну селітру, азофоску або нітрофоску) в 10 л чистої води. На одну петунію використати 0,5 л добрива. Через тиждень повторюємо підгодівлю.  

2 підгодівля: комплексні добрива слід вводити через 3 дні після пікірування розсади. 

3 підгодівля: ще через тиждень вводимо кальцієву селітру (на 1 л води 1 ч. л. добрива). 

4 підгодівля: коли пройде ще два тижні, підживлюємо квіти монофосфатом калію (1 ч. л. добрива на 10 л води), підгодовувати прикоренево. 

5 підгодівля: через 5 днів змішати 1 ст. л. монофосфату, 3 ст. л. сечовини та 10 літрів води й підживити петунію цим розчином. 

6 підгодівля: азотне добриво слід вводити перед бутонізацією. 

  1. Правильний полив.

Петунію поливають дощовою або відстояною водою. Слідкувати за станом грунту, щоб земля не пересихала. Надмірний полив може спричинити загнивання кореневої системи, тому треба бути обережними.

  1. Очищайте рослину.

Прив’ялі квіти забирають з рослини, щоб вони не забирали всі поживні речовини. Постійний догляд за наявністю таких частин рослини, збільшить кількість бутонізації та викличе рясне квітнення.

  1. Правильне прищипування.

Прищипуйте вазон над третім листком, тоді ви отримаєте гарний кущ.

Ви вирощуєте петунію?

U2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector