Підкорювачка хвостатих чудовиськ, королева Франції та примадонна ХХ століття – 10 українських жінок, про яких знає весь світ!

Княгиня Ольга

Ця жінка стала втіленням незламності, сили та мудрості за час свого правління територією Київської Русі. Мабуть, кожен знає історію її страшної, але геніальної помсти деревлянам за вбивство свого чоловіка Ігоря. 

Окрім того, Ольга однією з перших панівних осіб пристала до християнства. Саме це врятувало її від небажаного шлюбу… Імператор захотів взяти Ольгу собі за дружину, хоча вона цього зовсім не хотіла. От і поставила умову: спочатку вона охреститься, а тоді вже буде видно. І взяла вона його собі за хрещеного тата… 

Хрещення пройшло, настав час Ользі виконувати свою частину угоди. Але, як відомо, церква шлюб між хрещеним батьком та дочкою забороняє…

Анна Ярославна

Українська княгиня із Києва, найрозвиненішої столиці Європи в ХІ столітті. Анна – одна з найвидатніших жінок середньовіччя, що прославила Україну на всю Європу. Завдяки шлюбу з французьким монархом Генріхом І стала королевою Франції. Дуже поширеною є легенда, нібито Анна Ярославна привезла з собою до Франції так зване Реймське Євангеліє – рукопис зі знаменитої бібліотеки Ярослава Мудрого, на якому згодом присягали усі королі Франції.

Роксолана

Одна з найвидатніших жінок в історії Османської імперії народилася в Україні. У дитячому віці Роксолану полонили кримські татари й продали на невільничому ринку. Так вона й потрапила до гарему султана Сулеймана Великого. Роксолана була не лише надзвичайною красунею, але й розумною жінкою. Після першої ночі з правителем, вона попросила в нього про доступ до бібліотеки, у той час, як інші наложниці просили для себе багатства, коштовностей та гарних тканин. 

Це був дуже правильний хід, адже завдяки цьому Роксолана вплинула на політику Османської імперії та стала важливим радником султана.

Леся Українка

Леся Українка була активісткою руху за жіночі права. Вона писала статті та виступала з публічними лекціями на підтримку прав жінок та гендерної рівності. І хоча у 1901 році їй діагностували туберкульоз, та вона продовжувала активно творити і займатися громадською діяльністю. Протягом життя опанувала в різній мірі 11 іноземних мов: латина, грецька, німецька, французька, італійська, англійська, польська, болгарська, грузинська, іспанська, шведська, а також українська й російська.

Олена Казимирчак-Полонська 

Жінка-астроном, науковою теорією якої досі користуються при запуску космічних зондів. У 1928 році вона закінчила Львівський університет і переїхала до Варшави на запрошення професора Міхала Камінського, де її влаштували на посаду асистента університетської обсерваторії. З цього і почалась її блискуча кар’єра. За високі здобутки в галузі астрономії на честь Олени навіть назвали астероїд – 2006 Polonskaya.

Пошепки

Софія Окуневська

У свої 19 Софія отримала гімназійний атестат, що в роки її молодості було величезною рідкістю. У 22 роки вступила на медичний факультет Цюрихського університету, а згодом стала першою жінкою-лікаркою в Австро-Угорщині та першою галичанкою, що здобула університетську освіту. Але всі ці надбання не допомогли їй у кар’єрі… Лікарка з усіх сил пробивала собі професійний шлях, на якому в ті часи стояли лише чоловіки. Та Окуневська змогла побороти всі незгоди на шляху до успіху першою в Австро-Угорщини, використала променеву терапію в боротьбі з онкологією.

Соломія Крушельницька 

Легенді оперної сцени підкорились сцени ледь не всього світу! Одеса, Львів, Париж, Неаполь, Рим, Мілан, Буенос-Айрес – де тільки не звучав чудесний голос примадонни XX століття. Але найбільший успіх співачці принесло виконання опери Баттерфляй в театрі “Гранде” в Північній Італії. З того виступу більшість зірок зі світовим ім’ям називали честю ділити сцену із Соломією.

Катерина Білокур

«Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ», – нібито сказав про Білокур Пабло Пікассо. А Катерина ж була простою дівчиною із села Богданівка, яку батьки навіть не віддали в школу, аби заощадити гроші. Та її квіти однак змогли підкорити не одну світову виставку…

Євгенія Мірошниченко

Ця жінка не просто так входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Адже її колоритне сопрано підкорило багато світових сцен. Після успіху на сцені одного з найбільших театрів Італії, Мірошниченко виступала з гастролями в найбільших культурних столицях Європи. Так само вона співала в Азії, Канаді, США і Японії.

Ліна Костенко

Видатна письменниця народилася у 1930 році у Ржищеві. Свого часу радянській владі Костенко догоджати не захотіла, бо була однією з лідерок шістдесятницького руху. Тому на її ім’я наклали табу у видавничому світі. 16 років про неї не згадували на загал. Та все ж справжній талант – невмирущий. Талановита Ліна і досі творить, а чимало її висловів тепер відомі на весь світ. 

Кого ще ви б додали в це список?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

VikaB
Adblock
detector