Відмиваємо потемніння всередині емальованих каструль. Свекруха поділилася секретним способом

Кожній господині відомо, що жодне кухонне приладдя не може залишатися в ідеальному стані довго. Зрештою, ми часто використовуємо каструлі та сковорідки, тож логічно, що рано чи пізно вони потемніють, вкриються нагаром, словом, точно втратять свій первісний вигляд. На посуді, який ми постійно ставимо на плиту, з’являється нагар, плями, а всередині – різноманітні неприємні запахи. Подібні неприємності вивести досить складно. І не рятує від них навіть покриття з емалі. Я не виняток і мій посуд також страждає від подібного. І ось нещодавно деякими секретами зі мною поділилася свекруха. Вона порадила, як відмити потемніння з емальованої поверхні. 

Сьогодні цим лайфхаком ділюся з вами.

Я завжди задивлялася на чисті каструлі свекрухи, хоча їм усім уже понад 40 років! І ось нарешті й ми з вами зможемо повернути нашому посуду пристойний вигляд.Засіб простий, але дуже дієвий! 

Досі я перепробувала різні способи миття емальованих поверхонь: дорогі мийні засоби, різноманітні саморобні суміші. Але все одно на емалі залишаються темні плями й нічого із вищепереліченого не давало мені позитивних результатів. Зате у свекрухи є власний особливий спосіб. Навіть якщо емальована каструля вже потемніла, їй можна повернути майже початковий стан. Ось що для цього потрібно.

Lkz gjxfnre – звичайний відбілювач у вигляді порошку. Можна взяти навіть той, який ви використовуєте для прання. Ціна та якість великого значення не мають.

Тепер заповнюємо брудну каструлю водою і ставимо її на плиту. Поки вода кип’ятиться, ми висипаємо і неї порошок. Залежно від розміру каструлі та складності забруднень знадобиться близько 1 ст. л. на 1 л обсягу місткості. Коли вода кілька разів прокипить, залиште розчин на плиті ще на 5 хвилин. Після цього зніміть емальовану посудину з вогню та злийте воду.

Даємо посудині трохи охолонути. Будьте обережними і не обпечіть руки. Тепер протріть усе губкою зі звичайним мийним засобом. Не рекомендую використовувати йоржики чи металеві губки, щоб не пошкодити поверхню. Тепер усе слід ретельно прополоскати чистою водою. У каструлі не має залишитися жодного сліду відбілювача.

Пошепки

Як правило, уже після першої процедури потемніння зникають. Але, якщо у вас більші масштаби проблеми, то раджу повторити все ще один раз. 

Коли емальована каструля вже надто постраждала від частого використання і на ній з’явився нагар, свекруха рекомендує спробувати ще один дієвий засіб. Тож не поспішайте викидати своє кухонне приладдя.

Впоратися зі складнішими проблемами вам допоможе содово-сольовий розчин.

Для цього насипте на дно каструлі звичайну кухонну сіль так, щоб вона повністю покривала його. Для великої каструлі знадобиться 1 склянка солі. Туди ж  додаємо кілька ложок соди. Усе це заливаємо 2 склянками води. Емальовану каструлю з розчином ставимо на повільний вогонь і кип’ятимо 30 хвилин. Опісля промиваємо місткість протічною водою. Після таких процедур посуд просто виблискуватиме білизною. Перевірено!

Сама користуюся цим методом уже понад рік. Припинила витрачати гроші на нові каструлі та й на плиті, коли гості приходять, не так соромно залишати. Тож і вам раджу спробувати!

Користуєтеся емальованим посудом?

Які види забруднень вам даються найскладніше?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector