Я спершу дуже здивувалася, коли побачила, що свекруха підливає грядки… кефіром! Ось так просто зайшла на кухню, взяла пляшку та пішла на город:
– Ти що, не знала, що так дивишся на мене квадратними очиськами? То і для гортензії корисно, і для помідорів та огірків!
Виявляється, що кефір дуже добре зміцнює імунітет рослин, а це допомагає їм боротися з різними захворюваннями.
Ще йому приписують антибактеріальні властивості. Насправді, кефір – це цінне добриво, адже в його складі фосфор, калій та азот.
І кефір чудово підходить для удобрення як овочів, так і квітів на клумбі!
Розчин для підживлення гортензій: 2 літри кефіру (будь-яка жирність) розведіть у 10 літрах відстояної води кімнатної температури.
Перед тим, як підгодовувати квіти, під кущ необхідно вилити мінімум відро води. Після цього можна вилити під корінь кефірний розчин.
Розчин для пишного цвіту півоній: 1 літр кефіру (бажано взяти найбільший відсоток жирності) та розбавити у 5 літрах води. Ретельно розмішайте, спершу просто підлийте квіти звичайною водою, а вже потім – настоянкою з кефіру.
Для стимуляції росту томатів: коли розсада ще молода, такий метод підживки можна використовувати в якості стимулятора росту.
Нам знадобиться: 1 літр кефіру, 200 мілілітрів деревної золи та кілька крапель йоду.
Ретельно перемішайте всі інгредієнти у глибокій мисці та залиште на 2-3 дні. Потім поливайте молоду розсаду в період цвітіння.
Також кефір чудово допомагає, коли томати зав’язуються: на 1 літр кефіру додайте 8 літрів води та ретельно перемішайте.
Важливо підливати томати саме ввечері під корінь. Адже у спеку така підживка буде швидко випаровуватися і всі корисні елементи не встигнуть засвоїтися. Підживлювати томати можна не більше ніж три рази на тиждень.
А як ви використовуєте кефір на городі? Які рецепти знаєте?
Вибачте. Даних поки немає.