Після похорону батька мама нас слізно просила, аби ми з сестрою відмовилися від спадку. І я навіть не здогадувалася, який підлий план рідна мати вигадала!

Місяць тому не стало мого татка. Того ранку він зібрався до церкви, тільки вийшов на вулицю та одразу знепритомнів! Лікарі, коли приїхали до батьків додому, сказали, що то серце так відмовило миттєво. Хоча мій татко ніколи не пив, навіть пива не куштував. Цигарки також не палив, а займався спортом. Та він у свої 50-ть з хвостиком міг переплюнути всіх спортсменів, повірте. 

Ні я, а тим паче мама чи сестра не очікували такого повороту долі. Я навіть на тиждень взяла відпустку на роботі та приїхала до мами, аби її підтримати. Вона сама не своя була після похорону, постійно плакала, не хотіла їсти та пити ліки. 

Але потім дуже змінилася та почала нарікати…на гроші:

– Ой, ну я така бідна і нещасна. Ні копійки в гаманці не маю.

– Мамо, я тобі можу дати гроші. А Софія продукти привезе. Ми по черзі будемо платити тобі за комуналку. 

– Ні, не треба мені ваших подачок. 

І я сама не розуміла поведінку мами, бо їй гріх жалітися. Роботу мала хорошу, квартиру (яку колись отримала від покійної свекрухи) здавала в оренду за чималі гроші. Ну і гараж, тато колись машини там ремонтував. 

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Мама раз викликала нас на серйозну розмову:

– Ви вже дорослі та самостійні. Ще й при грошах. А я сама без тата ніяк впоратися не можу. Тому, думаю, буде краще, якщо ви не будете претендувати на спадок.

– Який ще спадок?

– Хіба забула? На старшу Софію записала бабина квартира, яку я здаю в оренду. А на тебе гараж і ділянка під ним. От батько наче відчував. що йому не багато залишилося та записав на вас нерухомість.

Ми дійсно з сестрою нічого не знали про такий спадок. У нас з чоловіком є гарна квартира, на яку самотужки назбирали. Софія пішла “у невістки”, живе зі свекрами. Але у них такий великий будинок, на дві родини з окремими входами та виходами. 

Але зараз такі важкі часи. Не знати, коли ті гроші нам стануть при нагоді. Тим паче, ми давним-давно з чоловіком хотіли купити нову машину, бо наша Шкода хіба їздила одним маршрутом – на ремонт у сервіс. На нашу зарплату багато не відкладеш, бо ціни ростуть ледь не щодня. 

У Софії скоро третій малюк народиться, їм також гроші не завадять на малюка. 

А мама вирішила собі все забрати:

– Ну підемо завтра до нотаріуса, я знаю одного пана. Швидко все підпишете, оформимо документи.

Пошепки

– Мамо, але тато спадок нам залишав. Певно, у нього на це були якісь вагомі причини. Тим паче, тобі залишається квартира. 

– Ну мені цього мало. У вас чоловіки, якась підтримка. А я сама-самісінька.

Не знаю, чому мама так хоче забрати квартиру та гараж. Адже якщо то добро продати, то вийде дуже і дуже пристойна сума, до кінця життя можна не працювати. Софія навідріз відмовилася від документів. Наступного дня одразу поїхала на квартиру, виселила квартирантів та ще й змінила замки. аби мама додому не потрапила. Звісно, вони через це дуже посварилися і не розмовляють. 

Мама не полишає надій, аби мене відмовити від спадку. Щодня телефонує, просить, тисне на жалість. Я не розуміла, навіщо їй так знадобився спадок батька. 

– Може, варто все-таки мамі поступитися? 

– Ага, ще чого. Бери приклад зі своєї сестри. Софія тут мудро вчинила. Не знати, на які дурниці твоя мама витратить ті гроші, – дорікав чоловік. 

– А раптом вона хвора? Чи має борги?

– Олено, що ти таке вигадуєш? 

Але декілька днів тому я дізналася правду. Прийшла до мами у гості, а вона на столі тримала буклети з відпочинком закордоном: 

– Це що?

– То? А так, дурниці, сусідка принесла. 

– Мамо, ти що, збираєшся закордон?

– Ну так. Хочу собі якусь нерухомість купити. От, наприклад. віллу в Італії. Дивися, як тут гарно, пляж,  море. А які краєвиди! 

– І тому так хочеш, аби ми відмовилися від спадку. Тобі захотілося хату закордоном купити? 

Чесно, не очікувала такого нахабства від рідної мами. Виходить, що нам нічого не залишається, але зате мама куражить в Італії, як та королівна. Ну егоїстка, інакше не скажу. 

Я дуже образилася. пішла геть. Ще й зателефонувала Софії та розповіла всю правду. 

Тепер ми з сестрою точно не відступимося від спадку. От хай мама йде до суду, пише заяву, слізно просить – нам до одного місця. Хай ця ситуація її навчить любити дітей, а не гроші! 

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector