Півонії в жовтні – секрети посадки, догляду та розмноження в осінні місяці

Зазвичай розмножувати або пересаджувати півонії радять восени. Садівники готують кущі до зими в жовтні, і ми вам розповімо про особливості проведення такої процедури. 

Листя півоній може мати привабливий вигляд аж до заморозків, тому люди часто залишають кущі  на присадибній ділянці ще довгий час. Однак це не зовсім правильно, оскільки тоді кущ витрачає свої сили та корисні речовини, щоб підтримувати стару зелень. Рослина слабшає і їй важче перезимувати. 

Догляд за півоніями в жовтні

Якщо у вас посаджені молоді кущі і змінювати їх місце розташування ви не збираєтеся, то використайте стандартні методи підготовки до зими: 

  1. Листя потрібно обрізати в рівень з землею, щоб взагалі не було пеньків. 
  2. Якщо довгий час не було дощу, то земельну ділянку потрібно ретельно підлити. Підливати півонії не в середину куща, а навколо. 
  3. 300 г золи та 200 г кісткового борошна потрібно внести в землю біля кожного куща. 
  4. В регіонах, де безсніжні, але морозні зими, фахівці радять мульчувати півонії за допомогою низинного торфу або перегною. Достатньо одного шару завтовшки 7-10 см.

А от весною така мульча буде прекрасним добривом. Зазвичай півонії гинуть взимку не від морозів, а від нестачі поживних елементів, тому і восени, і навесні кущі слід підживляти.

Посадка і пересадка півоній в жовтні

Садити півонії потрібно в оксамитовий період. Але навіть посадка в жовтні може бути вдалою, і ми вам розповімо, як зробити так, щоб ви побачили цвіт в наступному році. 

От як правильно саджати півонії в жовтні: 

  1. Це місце ні в якому разі не повинно бути вологим, з застоєм води навіть на короткий час навесні і восени. Півонія – дуже життєздатна рослина – на її кореневищі знаходиться дуже багато сплячих бруньок, після загибелі одних пробуджуються інші,  тому півонія може переносити і морози, і засуху. Але залиті водою коріння загнивають, і рослина гине.
  2. Ділянка має бути сонячна, також з грунтів найкраще підходять окультурені нейтральні суглинки. 
  3. Потрібно вирити яму, розмір посадкової ями повинен бути не менший, ніж 40х40 (при глибині 50 см), на дно покладіть 15 см дренажу (гравій, пісок, дрібні камені), підлийте ями водою.
  4. Потім в однакових пропорціях змішайте чорнозем, торф, перегній і пісок. Все ретельно перемішати і додати ще 300 г золи, 20 г суперфосфату і 10 г сечовини.
  5. Півоній промити, гнилі коріння повідрізати. Також слід продезінфікувати коріння – опустити в слабкий розчин марганцівки на 15 хвилин. Після цього коріння просушити.
  6. Садіть в підготовлену яму і засипайте грунтом так, щоб бруньки були заглиблені на 3-5 см.

Півонії – витривалі рослини, але не слід їх роками тримати на одному місці. Пересадити квіти також можна в жовтні. 

Пошепки

Не варто викопувати півонії лопатою – так легко можна пошкодити коріння. Зазвичай це радять робити вилами. Потім стебла і листя слід обрізати, що їхня висота становила не більше 15 см. Рослину виймають з землі та очищають від поганих коренів. Потім слід посадити так, як описано вище.

Розмноження півоній в жовтні

Якщо осінь м’яка, а перші заморозки приходять пізно, то розмножувати можна півонії і в жовтні. Найкраще для цього підходять 3-5-річні кущі, які вийде розрізати на шість повноцінних частин. 

Коріння має бути довжиною хоча б 20 см і мати декілька стебел, на яких буде хоча б по три бруньки.

Розмноження півоній за методикою схоже на первинну посадку, проте є і кілька тонкощів у самому процесі поділу.

  1. Вийміть кореневище з землі, видаліть гнилі ділянки, промийте й залиште ще сохнути в тіні протягом 3 годин. 
  2. Важливо знати точки, де ви плануєте ділити корінь. Кореневище слід ще розділити на 3 частини, якщо рослина доросла.
  3. Розрізати потрібно ту частину кореня, яка з’єднує вертикальні шматки кореневища.
  4. Щоб не травмувати рослину, розрізати її слід гострим інструментом. 
  5. Змішайте розтовчене дерев’яне вугілля та сірку й обробіть місця розрізу. 
  6. Заглибте кореневу шийку на 5 см в яму під час посадки. Якщо глибина ями не дозволяє цього зробити, засипте півонію мульчею зверху.

Якщо ви правильно проведете розділення, то півонія пишно зацвіте вже на 3-й день після посадки. 

Вам була корисною ця інформація?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector