Подагра: найшкідливіший продукт, що провокує захворювання

Цей продукт утворює сечову кислоту в лічені хвилини після вживання! 
Головна причина зростання захворювання пов’язана з сучасним раціоном харчування, до межі наповненого фруктозою.
Подагра — це різновид артриту, який характеризується хворобливістю, скутістю і запаленням суглобів. Вона може виникнути в будь-якому суглобі тіла, але частіше за все вражає великий палець ноги. Скованість і припухлість — це результат надлишку сечової кислоти, через яку в суглобах формуються кристали, а біль, пов’язаний з цим захворюванням, викликаний запальною реакцією організму на кристали сечової кислоти.
Подагра вражає від 2 до 5 мільйонів американців, і її поширеність зростає як в США, так і в інших країнах, що розвиваються. Це не дивно, адже головна причина зростання захворюваності на цей болючий вид артриту пов’язаний з сучасним раціоном харчування, до межі наповненого фруктозою, головним чином, у вигляді кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози (КСВСФ).
Нові дані підтверджують зв’язок «фруктоза — сечова кислота — подагра»
У вищезгаданому останньому дослідженні JAMA були використані дані 22-річного дослідження здоров’я медичних сестер, яке охоплювало близько 79 000 жінок.


Аналіз показав, що у жінок, які вживали по дві банки солодкої газованої води в день, ризик розвитку подагри був в два рази вищий, в порівнянні з тими, хто пив таку воду рідко.
Щоденне вживання апельсинового соку в кількості 360 мл або більше володіє приблизно тим же ефектом.

Крім того, як повідомляє CNN:
«У жінок, які вживали всього одну банку солодкої газованої води або 180 мл апельсинового соку в день, ризик зростав на 74 відсотки і 41 відсоток, відповідно, в порівнянні з жінками, які рідко пили такі напої.
«Очевидно, що винна в цьому фруктоза», — упевнений провідний автор дослідження доктор Хен Чой, доктор медичних наук, професор медицини Медичної школи Бостонського університету».
Два роки тому було опубліковано аналогічне дослідження, що стосується чоловіків.
У цьому дослідженні, у чоловіків, які вживали два або більше солодких безалкогольних напої в день, ризик подагри був на 85 відсотків вищий, ніж у тих, хто пив менше одного напою в місяць.
Значно збільшився ризик у чоловіків, які пили п’ять-шість порцій солодких безалкогольних напоїв в тиждень. Ризик також підвищують фруктові соки і багаті фруктозою фрукти, наприклад, апельсини і яблука.
Ось чому я завжди рекомендую звертати точно таку ж увагу на фруктозу, вживану у вигляді фруктових соків і навіть цілих фруктів, а не тільки на солодку газовану воду і перероблені продукти харчування.
Як правило, я рекомендую обмежити загальне споживання фруктози до 25 грамів в день (з усіх джерел).
Оскільки КСВСФ міститься практично у всіх оброблених продуктах, для більшості людей буде розумно обмежити загальну кількість фруктози з фруктів до 15 грамів в день.
Максимальний рівень 25 грамів можна легко перевищити через цю «приховану» фруктозу в вашому раціоні, навіть якщо ви не вживаєте солодку газовану воду або фрукти …

Фруктоза — ЄДИНИЙ цукор, що підвищує рівень сечової кислоти
У мене повністю відкрилися очі на драматичний і руйнівний вплив фруктози на рівень сечової кислоти після інтерв’ю з доктором Річардом Джонсоном з цього питання, яке я взяв на початку року.
Дослідження доктора Джонсона направлено на те, як фруктоза, яка є джерелом номер один калорій в американському раціоні харчування, викликає ожиріння, діабет і ряд інших поширених захворювань, в тому числі:

 • подагру
 • високий артеріальний тиск
 • високий рівень холестерину і високий рівень тригліцеридів
 • хвороба нирок
 • хвороба серця
 • жирова хвороба печінки

Виявляється, що основним компонентом всіх цих захворювань є підвищений рівень сечової кислоти, а більш пізні дослідження показують, що фруктоза — ЄДИНИЙ тип цукру, який підвищує рівень сечової кислоти!
Фруктоза сильно відрізняється від інших цукрів, оскільки вона метаболізується за досить специфічним шляхом, відмінним від глюкози, наприклад, а сечова кислота утворюється саме в результаті цієї специфічної дії.
Фруктоза, як правило, утворює сечову кислоту в лічені хвилини після вживання.

Але … глюкоза посилює шкідливу дію фруктози!
Так, хоча глюкоза і не підвищує рівень сечової кислоти, вона прискорює всмоктування фруктози! Тому коли ви змішуєте глюкозу і фруктозу, ви насправді поглинаєте більше фруктози, ніж якби ви вживали тільки фруктозу.
Це важлива інформація для тих, хто хоче ще краще контролювати свою вагу і запобігати захворювання.

На якому рівні сечової кислоти починається захворювання?
За даними досліджень доктора Джонсона, сечова кислота, як видається, є головним винуватцем створення проблем зі здоров’ям, коли її рівень в організмі досягає 5,5 мг / дл або вище.
Такий рівень сечової кислоти пов’язують з підвищеним ризиком розвитку високого кров’яного тиску, а також цукрового діабету, ожиріння і захворювання нирок.
Доктор Джонсон вважає, що ідеальний рівень сечової кислоти знаходиться в межах 3-5,5 мг / дл.

Як обмежити вживання фруктози
За даними дослідження доктора Джонсона, чверть населення США споживає колосальні 134 грами фруктози в день. Це приголомшлива кількість, якщо врахувати той факт, що для підтримки хорошого здоров’я споживання фруктози потрібно обмежити — не більше 25 грамів в день.
Тому стає зрозуміло, чому кількість хвороб, пов’язаних з фруктозою, злетіло просто до незбагненного рівня.
Наприклад, ця статистика ув’язується з цифрами, які показують, що у одного з чотирьох американців або переддіабет, або діабет 2 типу.

Отже, скільки ж фруктози ви вживаєте щодня?
Я настійно раджу вам дивитися на етикетки всіх продуктів, які ви кладете в рот, і обов’язково враховувати розмір порції …
У своїй книзі The Sugar Fix доктор Джонсон пропонує докладні таблиці, що показують вміст фруктози в різних продуктах харчування. Цю інформацію не так легко знайти, коли потрібно з’ясувати, скільки саме фруктози в тому чи іншому продукті.
Я прекрасно розумію, що зменшити вміст цукру / фруктози в раціоні для деяких людей може бути дуже непростим завданням. Зрештою, до цукру звикають так само, як і до кокаїну!
Але це можливо, і доктор Джонсон у своїй книзі дає корисні рекомендації, як цього домогтися.
Для цього протягом двох тижнів потрібно витримати дієту з дуже низьким вмістом фруктози — це як би «перезавантажити» систему і повторно сенсибілізує ваш організм до фруктози.

Додаткові поради з профілактики та лікування подагри
Якщо не лікувати подагру, вона буде ставати все більш болючою і призведе до пошкодження суглобів.
Тому, якщо ви відчуваєте раптовий, сильний біль в суглобах, особливо в великому пальці ноги, важливо звернутися за допомогою.
Проте, я настійно рекомендую уникати лікарської терапії при подагрі, а також препаратів, спеціально призначених для зниження рівня сечової кислоти.
Навіщо викидати гроші і страждати від побічних ефектів, якщо більшість людей можуть успішно знизити рівень сечової кислоти просто обмеживши або виключивши надлишок фруктози в раціоні!
Крім того, успішно лікувати (або запобігти) подагру допоможуть наступні стратегії:

 • Змініть раціон харчування відповідно до свого поживного типу. Щоб визначити свій живильний тип, скористайтеся моїм безкоштовним он-лайн тестом для визначення живильного типу (доступно тільки англійською мовою). Раніше цей тест коштував 29 доларів, а зараз ми пропонуємо цей тест абсолютно безкоштовно, тому, будь ласка, використовуйте цей інструмент.
 • Уникайте вживання солодкої газованої води, фруктових соків та інших солодких напоїв. Як ми вже говорили, ці види напоїв — основне джерело надлишку фруктози. Замість цього пийте багато чистої води, так як рідина допоможе вивести сечову кислоту з організму. Також важливе значення має відмова від всіх видів цукру і зернових в вашому раціоні.
 • Обмежте або виключіть вживання алкоголю, особливо, пива. Алкоголь в цілому, і, зокрема, пиво теж здатні підвищувати рівень сечової кислоти в крові.
 • Займайтеся фізичними вправами. Надмірна вага збільшує ризик виникнення подагри, а регулярні фізичні вправи допоможуть підтримувати здорову вагу і поліпшити загальний стан здоров’я.
 • Спробуйте вишню або концентрований вишневий сік. У вишні містяться два потужних компоненти — антоціани і біофлавоноїди. Вони сповільнюють ферменти цикло-оксигенази-1 і -2, допомагаючи зменшити і запобігти подагру і артрит в організмі.

Цікаво відзначити, що багато наших читачів стверджують, що при подагрі їм допомогли таблетки люцерни. У мене немає досвіду роботи з ними, але цей шлях, звичайно ж, слід вивчити, оскільки це — натуральний продукт, який практично не має побічних ефектів.
Мускатний горіх теж показав свою перспективність для зменшення симптомів подагри, тому якщо вам подобається ця пряність — не бійтеся додавати її в свій раціон.

I
Загрузка ...