Подарунок на весілля. Викресли того, хто зайвий у твоїй родині

Весілля. Наречений не зводив закоханих очей з прекрасної обраниці: ясний погляд, щаслива посмішка, ніжний рум’янець — ніхто не міг зрівнятися з нею в красі і юності.

Гості кричали «гірко!», Вигукували побажання, ось і подарунки почали дарувати. Багато гостей — багато подарунків. Всі не згадаєш. Але один з них ніколи не забути …

— Милий, чуєш милий, — якась стара смикала нареченого за білосніжну сорочку своєю майже чорною рукою. Він, побачивши бабусю, навіть злякався від несподіванки, відсахнувся.

— Ви хто, бабусю?

— Майже вгадав, — засміялася стара, — Я прапрабабця твоя. Мене до тебе з подарунком моя пра-пра-пра-прабабця прислала. Вийдемо в парк, подарую.

Наречений полегшено зітхнув — звичайно ж, це черговий весільний сюрприз-розіграш. І артистку в театрі найняли яку гарну — від справжньої старої трьохсотрічної не відрізнити.

— Ходімо, бабусю, пардон, прапрабабусю, я весь у вашому розпорядженні.

Коли в обличчя війнуло свіжістю зеленого літнього вечора, стара махнула в бік ресторану: «Тихо ти!» І музика помчала кудись у далечінь. Голоси стихли.

— Ну ось, — потерла гостя руки, — тепер нам ніхто не завадить.

Вона запустила руку в глибину якоїсь курячої торбинки і витягла пожовклу фотографію.

— Ось тобі перша частина подарунка!

Наречений подивився на фотознімок. Вісім молодих чоловіків стояли пліч-о-пліч від краю до краю фотографії. Перед ними на стільці сиділа жінка — втомлена, виснажена, але вона посміхалася. Мабуть, це була їх матінка.

— І до чого тут я? — наречений повернув знімок старій.

— Ти ні при чому, ти на ньому. На знімку цьому! Невже не помітив?

— Де?

— Ось, в центрі стоїш. Старший той. А поруч — твої сім синів. Попереду наречена твоя сьогоднішня стоїть. Її через двадцять років за твою маму приймати будуть. Так її життя змінить.

— Але у нас не буде сімох хлопців. У нас будуть хлопчик і дівчинка. Ми так вирішили, бабка, не мели дурниці!

— Дурниці ти верзеш. Краще помовч та послухай.

Ось, поруч з тобою ваш первісток. Сіра, до речі, особистість. Ні талантів особливих за ним, ні краси великої. Але завдяки тому, що у нього буде шість молодших братів, виросте він надійним, відповідальним, працьовитим чоловіком. Кар’єри великої не зробить, але поважати і цінувати його на виробництві дуже будуть. Та й сім’ю він створить всім на заздрість. А якщо молодших братів у нього не буде, він виросте ледачим, непоказним, нікчемним чоловіком і просто зіп’ється, сидячи на вашій шиї все ваше життя.

А ось цей — з поглядом хитрим — це улюбленець дружини твоєї. Вона його і розпестить. Ох, і натерпитеся ви з ним горя, поки виростите. Він і панком буде, і готом, і з дому тікати буде. На збори батьківські в його клас як на тортури будете ходити. Одного разу втече він з дому остаточно, поїде в Москву. Мати всі очі виплаче через нього, а він приб’ється до арбатських художників, буде портрети перехожих малювати, щоб на хліб заробити. Його один майстер примітить і навчати почне. Довго чи мало, але будуть його картини дуже дорого потім продаватися — такий талант йому Бог дасть. А потім він повернеться додому і храм ваш розпише повністю. Пишатися ним будете, коли він дорослим стане. А гонорари його братам на ноги піднятися допоможуть.

А ось цей — лисий — теж не подарунок. З дитинства зв’яжеться з поганою компанією, почне злочини здійснювати. Підросте і почнеться: сів, вийшов, сів, вийшов …

А ось четвертий і п’ятий — близнюки. Нерозлийвода будуть. З ними зітхнете з полегшенням. Вчитися будуть добре, спортом будуть займатися. Обидва з дитинства будуть мріяти в поліції служити. Та тільки на роботу їх туди не візьмуть, тому, що брат старший судимість має. Тому вони вступлять обидва в архітектурний, там одружаться, додому повернуться — посади хороші займуть. Такі два котеджі-близнюка побудують, що люди будуть проходити повз і милуватимуться. А поруч і для вас будиночок збудують. А якщо вони не народяться, ви з дружиною будете доживати старість з карним злочинцем. Довгою ж вам старість здасться!

А якщо кримінальник ваш не народиться, то близнючки поліцейськими стануть. Зроблять хорошу кар’єру, потім один з них зробить посадовий злочин, другий постарається його «виручити» і обидва під слідство потраплять. Не витримають ганьби і застреляться. Не переживе твоя дружина такої біди — з розуму зійде.

Шоста дитина ваша — ось він на фото худенький — його брат під руки тримає, щоб здавалося, що він сам стоїть. Він інвалідом народиться. Церебральний параліч у нього буде. Ох, і тяжке у нього життя! Стільки мук, стільки болю зазнає, що і не описати! Але, живучи між життям і смертю, навчиться він молитися. І за себе, і за рідних, і за весь світ. Вимолить і тебе, і брата-кримінальника, і мене, і пра-пра … Всіх, коротше кажучи. Не народите його, не бачити вам Царства Небесного як своїх вух.

Сьомого — ось цього, ясноокого — вам лікарі заборонять народжувати. Скажуть, що після тридцяти у вас суцільні патології: двійнята, паралітик … УЗД зроблять і синдром Дауна виявлять. Якщо вистачить у вас мужності, то народите найпрекраснішу дитину на планеті. Здорову і тілом, і душею.

Гратися він буде тільки з паралізованим братиком. Близнята один з одним спілкуються, старші брати з малюком тільки нудьгують, ось і буде він паралітика вашого понад усе на світі любити. А коли побачить, як боляче йому іноді доводиться, дасть він собі слово: «Виросту, стану лікарем і вилікую брата!»

Брата він не вилікує. Помре брат раніше, ніж меншенький ваш інститут закінчить. Але лікарем буде, так яким! Його чудотворцем називати будуть!

Новонародженим і навіть не народженим дітям найскладніші операції робити буде! Тисячі життів врятує. А не народиться — то і їм не жити.

А ось тобі, милий, друга частина подарунка — маркер планування сім’ї. Викресли того, хто зайвий у твоїй родині.

— Ти що, бабка, нікого я викреслювати не буду!

— Тоді йди, покажи картку своїй молодій красивій нареченій. Дивись, ще весілля зіпсуєш! — зареготала стара і розсипалася сірим попелом …

Весілля було в розпалі. Молодий наречений не зводив закоханих очей з прекрасної своєї обраниці: ясний погляд, щаслива посмішка, ніжний рум’янець — ніхто не міг зрівнятися з нею в красі і юності.

Він милувався мовчки, а сам безперервно думав: «Дівчинка моя, я ніколи, ніколи в житті тебе не ображу! Я завжди буду тобі допомагати. Ти тільки будь зі мною, нехай народяться всі наші дітки. Я все зроблю, щоб тобі було добре зі мною. Навіть якщо щастя важким буде. Ти для мене завжди наймолодша і красива будеш. У нас і наших дітей прекрасна доля. Головне — не зламати її, все витримати. Я буду все життя оберігати тебе, адже я люблю тебе! Пробач мені, але я не покажу тобі цей знімок. Принаймні зараз».

Гості кричали «гірко!», Вигукували побажання, дарували подарунки. Багато гостей — багато подарунків. Всі не згадаєш. Але один з них ніколи не забути …

Автор невідомий…

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: