Полюбляєте рятувати інших? Прочитайте уважно цей текст

Є люди, яким життєво необхідно постійно когось рятувати – витягувати з проблем чоловіка, лікувати батьків, підтримати подругу, котра не може наважитися на розлучення. Вони наче супергерої, які постійно поспішають на поміч. І інакше просто не можуть, хіба ж правильно “кидати друзів в лиху годину”? Навіть якщо це шкодить собі, руйнує життя і втомлює.

Та рано чи пізно наступає момент, коли сил бракує. Їх немає навіть на звичні буденні справи. Суцільне виснаження і безвихідь. Тотальне відчуття того, що всі тебе використовують. Та зупинитися неможливо. 

Це співзалежність. І вона ніколи не призводить до добра. Адже насправді змінити людину неможливо. Почнуться образи й біль. Ніхто не буде щасливим.

А згодом наступає новий етап – злість на себе за те, що важко відмовити, покинути, піти. Адже насправді все це так просто. Рятувальник почувається сильним, має примарне відчуття переваги, влади. І це його затягує.

Але невже немає бажання зупинитися, жити нормально, без постійних стресів. Адже підсвідомо рятівник все ж очікує на вдячність і віддачу. 

Насправді порятунок – це гра, бій за душу людини, який викликає залежність. Суперменам не потрібне спокійне життя, вони не хочуть цього.

Саме через співзалежність людина втрачає особистість. Вона розчиняється в житті іншого, забуваючи про власне. Розв’язувати проблеми інших легше, ніж свої. 

Пошепки

Рятівнику важко визнати свою безпорадність. Він не може відступитися. Але ще важче, якщо він вже врятував, вилікував свого підопічного і став непотрібним. Це удар і глибоке розчарування. Наприклад, якщо подруга, інтереси якої ви відстоювали, вже покинула поганого чоловіка і щаслива. Або ж навпаки – вона шкодує і звинувачує вас в усьому. Таке трапляється досить часто.

Або ж чоловік, якого ви виховали, вилікували від алкоголізму, підтримували, аби знайшов роботу, врешті збирається – і такий гарний та успішний йде до іншої. В найкращому випадку дякує за терпіння і важку працю.

І що ж робити? Невже треба закривати очі, коли хтось благає про допомогу? Ні, звісно ні! Але спочатку треба подбати про себе. І в жодному разі не лізти зі своїми порадами, коли про це не просять. Навіть найкращі наміри можуть призвести до трагедії.

Ви можете спілкуватися, підтримувати, але не терпіти заради інших. Якщо вам і вдасться “виправити горбатого” – ви не знайдете із ним щастя.

Спробуйте жити для себе! Радіти кожному дню. І побачите – скоро той, кого ви ще вчора мали рятувати візьме з вас приклад і самотужки виправиться. А якщо ні – це його життя. Доросла людина має право самотужки обирати собі долю.

Співзалежність – це хвороба обох сторін. Не слід про це забувати.

А ви залежні від іншої людини? Намагались колись когось рятувати?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector