Помилки молодих батьків і як поводитися з немовлям

В сучасному світі до батьківства ставляться дуже відповідально. Батьки просто перечитують безліч літератури, а всі навколо вже готуються давати поради. Всі ці рекомендації ще й часто суперечать один одному, що можна просто розгубитися.

ПОРАДИ МАЙБУТНІМ БАТЬКАМ

Лоскіт

Новоспечені батьки часто лоскочуть діткам ніжки для того, щоб почути радісний сміх малюка. В цей момент дорослі роблять велику помилку, коли ввважають, що це дітям приносить задоволення, навіть якщо малюк сміється.

Сміх – це рефлективна реакція на лоскіт, й дітям це не зажди приємно. Малюки не можуть сказати вам, щоб ви припинили. А от тривалий лоскіт може викликати в дитини постійне відчуття напруги, тому спробуйте по-іншому викликати сміх у малюка.

Ліжечко немовляти

Зверніть увагу на те, який вигляд має ліжечко вашого малюка! Маленькій дитині для сну потрібен комфортний матрац з простирадлом та маленькою ковдрою. Не закидуйте ліжечко дитини великою кількістю іграшок, адже це може лише викликати стресовий стан малюка. Також це значно утруднює дихання вночі.

Можете повісити мобільні іграшки на відстані мінімум 30 см від ліжечка. Тоді зір малечі не буде перенапружуватися. 

Нічник біля ліжечка малюка

Зазвичай, дітки бояться темряви, тому багато батьків встановлюють нічник біля ліжечка у дитячій кімнаті. Але, насправді, користі від такого пристрою немає, а навпаки, ліхтар лише шкодить. Навіть мінімальне світло може порушувати сон та руйнувати біологічний годинник малюка. 

Але якщо вже без нічника не обійтися, тоді використовуйте лише лампи жовтих, теплих кольорів. 

Годування з ложечки

« Ложечку за тата, ложечку за маму … » – говорили нам в дитинстві, а потім ми також годуємо своє чадо з ложечки. Ми готові на все тільки для того, щоб дитина щось з’їла. Батьки тоді перетворюються у справжніх фокусників та казкарів, але такі вистави лише шкодять малюкам.

« Дитині виповнилося півроку? Дай їй ложку в руку і відійди! »- радить професор Університету Суонсі (Великобританія) Емі Браун.

« Діти, яких годують з ложечки, з більшою ймовірністю отримають надлишкову вагу або ожиріння, ніж ті, хто їсть самостійно! »- наполягає професор Браун.

Ходіння босоніж

Звичайно, малюки можуть робити свої перші кроки і без взуття, однак це можна робити не на будь-якій поверхні.

Дітям корисно ходити по піску, траві, гладких каменнях – такі поверхні розробляють ніжку. А от вдома по рівній плитці краще не практикуватися босоніж, оскільки іде навантаження на слабкий зв’язковий апарат. Найкращий варіант – придбати ортоковрики, які імітують різні поверхні. 

Багато теплих речей

«Пара кісток не ломить! »- говорили мені в дитинстві. Ох, я памятаю ще досі, як мене окутували так, що я просто не міг зробити і кроку. Матір завжди думала, що чим тепліше, тим краще. На жаль, така думка поширена ще і в наш час.

тепло одягнений дитина

Але перегрівання тіла також шкодить малюкові. Якщо вологі шия та потилиця, то можете бути впевнені – дитині гаряче.

Піклуйтеся про своїх малюків!

Що ви думаєте з цього приводу?

U2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector