Помилки при приготуванні оселедця під шубою

Неможливо уявити список класичних салатів без “Оселедця під шубою”. Спочатку усі готували його за класичним рецептом, який з часом почали урізноманітнювати різними інгредієнтами. Тут все так, як з борщем: у кожної господині є свої секрети.

Ми підготували свою інтерпретацію страви, без якої не обходиться новорічний стіл чи будь-яке інше святкове застілля. Перед тим, як розкрити вам усі карти, пропонуємо трохи заглибитися в історію походження “Оселедця під шубою”.

Насправді версій є безліч. Деякі з них дійсно смішні. Є легенда. яка свідчить, що автором страви був московський купець Анастас Богомилов. У його закладі люди часто влаштовували бійки на політичному грунті, тому він вирішив примирити їх “салатом світу”. Кожен інгредієнт мав своє символічне значення: дешевий оселедець був ознакою пролетаріату, картопля й цибуля означали селянство, а буряк – це червоний прапор революції.

Тоді, напередодні 1919 року, салат отримав назву, яка відповідала епосі: “шовінізму і занепаду – бойкот і анафема»”, а скорочено –  “Ш. У. Б. А. “. Відвідувачі закладу високо оцінили салат, який служив ситною закускою до алкоголю. Вони перестали сперечатися й влаштовувати руйнівні бійки.

Пошепки

Мабуть, ця історія є плодом чиєїсь фантазії. Річ в тому, що перша згадка про “Оселедець під шубою” з’явилася в радянській кулінарній літературі тільки в кінці шістдесятих років минулого століття. 

Як правильно приготувати оселедець під шубою?

Інгредієнти:

  • філе оселедця – 300 г;
  • буряк – 300 г;
  • картопля – 300 г;
  • цибуля – 150 г;
  • морква – 300 г;
  • майонез (на свій смак);
  • сіль, перець і зелень (на свій смак).

Приготування:

  1. Напередодні слід відварити буряк, моркву й картоплю.
  2. Залишіть їх охолоджуватися, а потім залиште на ніч в холодильнику. Краще зберігати моркву й картоплю окремо від буряка.
  3. Філе оселедця почистіть, помістіть в скляний посуд і залишіть в холодильнику. 
  4. Безпосередньо під час приготування салату очистьте овочі і окремо натріть їх на дрібній терці.
  5. Цибулю наріжте дрібним кубиком. 
  6. Філе наріжте на шматочки.
  7. Додайте на кожен зі складників спеції на свій смак. Заправте їх майонезом і перемішайте. 
  8. Інгредієнти викладайте шарами на дно плоскої тарілки. За класичним рецептом послідовність має бути такою: оселедець, цибуля, картопля, морква, буряк. Хоча ви  можете змінити шари на свій розсуд (наприклад, покласти вниз терту картоплю, а потім вже оселедець, цибулю, моркву і буряк).
  9. Залишіть салат настоюватися, а через 3 години подавайте на стіл. 

Готово!

А вам подобається цей салат? Яка у вас улюблена послідовність шарів? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector