Порада, як варити яйця правильно і смачно. Впевнена, що ви не знали про ці хитрощі!

Ні для кого не секрет, що яйця – це дуже корисний продукт для нашого організму. Адже в ньому багато білка, вітаміну А, фолієвої кислоти, вітамінів B5, В12, В2, фосфору, селену і цинку

Але також важливо знати правила, аби зварити смачні яйця. 

Отож, ось деякі секретики їх приготування: 

Сіль та оцет проти тріщин. Для того, аби шкарлупа не тріснула, деякі господині додають сіль чи оцет. Однак, це міф. Насправді, сіль змінює смак білка під час приготування, а оцет не дає білку витікати, коли є вже тріщина на шкаралупі. 

Краще зробити невеликий прокол шкаралупи в області повітряної кишені.

До речі, один відомий французький кухар Артюр Ле Кен, розповів, що яйця тріскаються від того, що кипить вода. Через високу температуру вони б’ються об стінку каструлі. 

Пошепки

Тому важливо знати правильну температуру кипіння. Найкращий варіант 80-85 градусів і не більше! І також варто брати глибоку каструлю, аби було більше місця для яєць.

Яйця вкруту спершу варто просто покатати по столу без натискання, аби шкаралупа не тріснула. Далі нагріти воду до температури 80-85 градусів та варити рівно 10 хвилин. Поправляйте яйце ложкою, для того, аби жовток зварився рівно по центрі. 

Після приготування легко оббийте яйце об стіл та залийте холодною водою. Так яйце можна легко відчистити від шкаралупи. До речі, якщо колір білка позеленів, то означає, що ви яйце переварили. 

Яйце з рідким жовтком. Нагрійте воду до 80-85 градусів і коли з’являться перші бульбашки, то обережно занурте яйця у каструлю ложкою. Варити великі яйця треба 4 хвилини, а маленькі – 3 хвилини 30 секунд. Зверху на готове та почищене яйце можна легко посипати натерте вершкове масло для смаку. 

Ось такі нехитрі та дієві поради допоможуть вам на кухні!

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector