Поради моєї білоруської бабусі, які навчать вас варити картоплю правильно

Здається, що зіпсувати звичайну варену картоплю не можна нічим. А що тут складного? Почистив, залив водою, довів до готовності. Куди вже простіше. Однак, існує чимало нюансів, які можуть зробити вашу страву естетичнішою та в рази смачнішою. Секретами з нами ділиться моя білоруська бабуся, а вона, повірте, добре на цьому знається. Тож, дізнаймося, що слід робити, щоб вам не було соромно за приготовлену страву перед гостями. 

Ми звикли ставити картоплю на плиту одразу після чистки та миття. Однак, її варто вимочити у воді. Для цього розріжте її на дві частини і залийте холодною водою, залишився настоюватися 20 хвилин. Завдяки такій простій процедурі з картоплі вийде весь зайвий крохмаль.

Також бабуся рекомендує класти картоплю не в холоду воду, а в ту, яка вже закипіла. Так страва не розгубить свої корисні речовини та властивості.

Солити страву потрібно не із самого початку, а наприкінці приготування. Так картопля не втратить ніжну текстуру. Також соління на початку приготування збільшить час варіння. 

Щодо кількості приправ, то розрахувати їх можна так: 1 л. солі на 1 кг картоплі на 1 літр води.

Також важливо звернути у вагу на те, що сиру картоплю вода в каструлі повинна повкривати тільки трохи. Не переборщіть із кількістю рідини.

Пошепки

Після варіння вам потрібно злити воду та залишити картоплю на вимкненій плиті ще на декілька хвилин, прикривши все кришкою. Це дозволить страві просушитися, тобто позбутися зайвої вологи.  

Молоду картоплю потрібно варити трохи довше. Також не варто одразу виставляти високу температуру, адже в такому випадку зовні картоплини тріснуть, а всередині залишаться сирими.

Щодо старої картоплі, то найоптимальніший варіант її приготування – в мундирі. Інакше ви зріжете всі поживні речовини ще під час чищення овоча. 

Є ще один особливий спосіб варіння картоплі від моєї бабусі, який я також раджу вам спробувати. Останні 250 мл до верхніх шматочків картоплі становлять молоко, а не воду. А ще ви можете додати у каструлю цибулі та вершкового масла. Завдяки цим інгредієнтам жири проникають усередину картоплі і роблять її дуже ніжною та ароматною.

А які ще нюанси на цю тему ви знаєте?

Чули якусь із цих порад раніше?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector