Посадіть гірчицю восени, і забудьте про бур’яни в наступному році

Мало хто знає про користь гірчиці на присадибних ділянках.

Якщо правильно садити гірчицю, то можна не лише вдало удобрити землю, а й позбутися нав’язливих бур’янів. Гірчиця внаслідок процесу життєдіяльності насичує азотом та структурує ґрунт.  Окрім цього, вона очищає землю від залишків фосфатних добрив. Також перегнивша гірчиця є ідеальним добривом. 

Переваги гірчиці посадженої восени:

  • Рослина бореться з гниллю та фітофторою в землі; 
  • Відштовхує ароматом плодожерки та слимаків від присадибних ділянок; 
  • Пригнічує ріст,  а згодом витісняє бур’яни;
  • При накопиченні азоту, не допускає вилуговування землі;
  • Згодом на зиму стає природною мульчею. 

Гірчиця, також, є дуже хорошим медоносом. Щоб захистити грядки від шкідливих комах, гірчицю найчастіше садять поруч з виноградниками, квасолею, фруктовими деревами. 

Пошепки

Вирощування гірчиці

Гірчиця є невибагливою рослиною й може перенести навіть легкі заморозки.

Гірчицю слід сіяти рядами на відстані 15 см, а між рядами відстань повинна складати хоча б 20 см.  Глибина залежить від типу ґрунту, в середньому від 1 до 2 см. Після посіву рослини сходять на 3-5 день.

Радять садити гірчицю після того, як вже зібрали картоплю, буряк та інші культури. Для того, щоб рослина зійшла рано, посіви проводять під зиму, але при цьому збільшують глибину занурення насіння.  Після цього не ворушити посіви 5-6 місяців до самої весни. Не можна допускати, щоб гірчиця загрубіла та зацвіла, тому рослину зрізають на 5-7 тижні.  Після цього гірчицю закладають в землю й додають компост з черв’яками. Так вона швидше стане гумусом.

А ви робите посіви гірчиці восени?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector