Посадка кабачків — як, та коли краще це робити, щоб мати гарний врожай

Кабачки – це рослина, яка любить тепло, тому садити їх потрібно тоді, коли температура повітря буде не менше 15 градусів тепла.

Вибираємо місце посадки.

Кабачки потрібно садити на ділянці добре освітленій та сонячній, однак в обідній час їх варто притіняти. Найкраще, коли на них падає тінь від споруд, забору чи дерев, посаджених поруч. Ділянка повинна бути захищена від протягів та надлишку вологи.

Занадто кислий ґрунт потрібно перед посадкою розкислити вапном. Головне правило: ні в якому разі не садіть кабачки після гарбузових культур, наприклад, огірків, патисонів, кавунів, динь.

Найкращими попередниками для кабачків є капуста, картопля, бобові, буряк, цибуля, морква або зелень.

Готуємо ділянку для посіву кабачків.

Підготовку до посадки кабачків краще провести восени чи за 3-4 тижні весною.

Спершу потрібно приготувати мінеральне добриво в наступних пропорціях на 1 кв. м.: сульфат калію 20 г, суперфосфат 30 г, та аміачна селітра 15 г.

Пошепки

Грядку потрібно перекопати разом з добривом на 30 см в глибину. За бажанням також можна ще внести перепрілий перегній або компост. Перед посівом ретельно розпушуйте землю граблями. Бажано прогріти землю за 7-10 днів до посіву покривним матеріалом.

Готуємо насіння кабачків до посіву.

Коли вже нема загрози заморозкам, то насіння кабачків сіють сухим. Якщо погода тепла, то прогріваємо насіння на сонці протягом тижня в пакетику або замочуємо на 2-3 години в теплій воді. Для цього також можна використати стимулятори росту.

Найдієвішим є пророщення насіння кабачків. Для цього насіння кабачків кладуть у натуральний шматок тканини або в мішечок, зволожують та поміщають у поліетиленовий пакет. Його тримають у теплому місці, де мінімальна температура становить 24 градуси тепла. Потрібно регулярно перевіряти насіння, в разі проростання, відразу можна садити в ґрунт.

Схема посадки кабачків.    

Не сійте кабачки один біля одного. Найкраща інструкція для посадки:

  1. Посадкові ями мають бути глибиною 4 см та розміщені на 70 см один від одної.
  2. В кожну яму потрібно класти по 3 шт. насіння на реберце й все ретельно засипати землею.
  3. Якщо насіння пророщене, кладуть його денцем вниз.
  4. Полийте насіння водою та замульчуйте ямки сухим сіном або соломою. 

А як ви сієте кабачки?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector