Посадка полуниці осінню: коли і як правильно висаджувати, щоб добре прижилася

Полуницю починають садити восени, щоб навесні отримати вже перший врожай. Не завжди полуниці, посаджена весною, вчасно сходить. 

Правила посадки полуниці

Плантацію полуниці потрібно закладати не рідше 3-4 років.

Потрібно пам’ятати, що молодий кущ не буде одразу давати плоди та хороший врожай. Якщо ви садите молоді кущі, то покваптеся, бо чим пізніше ви почнете саджати, тим менша ймовірність, що кущі встигнуть укорінитися. Якщо вночі восени морозно, то коріння може вимерзнути.  

Найкраща грядка для полуниці є після таких рослин, як  петрушки, кропу, цибулі, часнику, салату, селери, редису, буряку та моркви.

Ні в якому разі не можна садити полуницю після баклажанів, огірків, перцю, капусти та картоплі. Ці культури підвищують можливість того, що полуниця буде мати хвороби.

Пошепки

Найкращі сорти полуниці

Якщо ми говоримо про хороші сорти полуниці, то це зазвичай ті сорти, які мають великі та ароматні ягоди з насиченим кольором. Найкращі сорти полуниці за різновидом:

  • звичайні (дають плоди один раз на рік): Хоней, Корона, Кент, Флоренс, Велері, Кімберлі та Берегиня.
  • ремонтантні (дають плоди двічі на рік): Ельсанта, Єлизавета II та Сельва.
  • нейтрального дня (дають плоди до морозів): Гармонія, Флорентіна, Альбіон та Діамант.

Технологія посадки полуниці

  1. Внести в ґрунт добрива перед посадкою:1 кв. м ґрунту: перепрілий компост — 10 кг, калійна сіль — 20 грамів, сечовина — 25 грамів, суперфосфат — 40 грамів. Також можна використати й інший засіб:  10 кг ґрунту потрібно змішати з 10 кг готового компосту, 10 кг перепрілого перегною та 2 склянками деревного попелу, та все висипати на площу  1 кв. м.
  2. Потрібно зробити посадкові ямки: розташовуватися найкраще на 30 см одна від одної, щоб кущі мали можливість розростатися, а глибина кожної ямки – 10 см.
  3. Після цього в ці заглиблення слід налити чисту воду та посадити кущі. Заглиблювати на середню глибину. Найкраще, коли точка зростання знаходиться на одному рівні з землею. 
  4. Також можна садити в одну ямку одразу два кущі, тоді якщо одна рослина загине, то інший кущ точно зійде. 
  5. Після посадки грядки засипаємо мульчею.

Гарного вам врожаю наступного року!

Чи слідуєте ви цим порадам?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector