Посівний календар на травень – що варто робити в саду та на городі в цей період?

 У саду починають розпускатися квіти та зеленіти дерева. Травень — це прекрасний час, щоб приділити його вашому саду. Поділимось з вами детальніше, які ж роботи вже можна виконувати.

Посівний календар на травень:

Перша декада травня. Сіємо все, що не боїться морозу. Це морква, салат, бобові, шпинат, редис і дайкон, кріп, капуста, петрушка і багато іншого. Якщо прохолодно, накриваємо грядки плівкою. Так можна помітно прискорити появу сходів, та й мороз не пробереться під укриття. Під плівкове укриття висаджуємо розсаду баштанних культур, огірків. Уже через місяць кабачки і огірки потішать першими плодами.

Друга декада травня. Розсаду томатів, баклажанів і перцю висаджуємо у відкритий ґрунт, встановлюємо дуги, накриваємо агроволокном. В цей час заморозки вже бувають надзвичайно рідко, але виключати таку ймовірність не можна. Та й полив під укриттям потрібен набагато рідше. Земля не перегрівається.

Третя декада травня. Висаджуємо розсаду у відкритий ґрунт без укриття. Сіємо насіння баштанних кавуна, гарбуза, кабачків, динь, огірків для вирощування безрозсадним способом, але зробити це бажано на початку декади, а насіння попередньо проростити.

Картоплю саджаємо весь місяць, але є маленький нюанс. У першій половині місяця допустима посадка пізньостиглих і середньостиглих сортів, якщо бульби не пройшли яровизацію, у другій половині краще використовувати підготовлений посадковий матеріал або вибрати сорти з коротким терміном дозрівання. Не забуваємо підгодовувати багаторічні культури, сходи на грядках з озимими і посівами. Огляд рослин, боротьба зі шкідниками і хворобами, прополювання і мульчування входять в обов’язковий комплекс заходів. 

А які роботи в саду чи на городі ви проводите в травні?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Viktoria
Adblock
detector