Повчальна притча-казка для дорослих про те, що всі наші дії мають наслідки

Наші дії інколи можуть мати гірші наслідки, ніж ми можемо собі уявити. Тому завжди варто добре обдумувати перед тим, як щось робити. І ця притча чудовий приклад. 

Стежкою в парку прогулювалася старенька жінка, спираючись на свою паличку. Поруч ішов її кіт, який постійно щось обнюхував. 

– Дане, ти ж не на вулиці живеш, що постійно все обнюхуєш. Не лазь по смітниках, сюди ходи! – скрикнула жінка й вдарила палицею об землю.  

Котові не сподобалася поведінка господині, але він дослухався й просто рушив їй в слід. Тоді дама вирішила присісти перепочити на лавочці, кіт опинився на колінах, а жінка почала його гладити по спині. Раптово на протилежний кінець лавки присіла інша її знайома. 

– Марго, привіт, давно не бачилися, ось це те, чого ти прагнула все життя?  

Жінка глянула на кота. Дама видихнула й почала приглядатися: 

– Боже мій, невже ти? Тебе взагалі не впізнати, маєш дуже хороший вигляд, така молода та доглянута. А це, як бачиш, єдиний чоловік, який любить мене, попри мій жахливий характер.

– Ой, Марго… Я ж фея, ми взагалі не старіємо…От знову прийшов час для твого бажання, я виконую лише три, і переробляти нічого не буду, хоча знаю тебе вже давно. Придумала? 

– Буде тобі три бажання. Перше, що я хочу – це знову повернути собі молоде тіло, друге бажання – зроби мене здоровою, щоб мені не потрібна була палиця, а третє – перетвори мого кота в гарного чоловіка, який стане моїм коханням.

Буквально за декілька секунд стара дама перетворилася на красиву молоду дівчинку, поруч з якою сидів не кіт, а витончений брюнет. 

– Марго, сподіваюся, все як ти хотіла?

– Так, – захоплено сказала дівчина.

Фея глянула на чоловіка, посміхнулася і сказала:

– Ой, Марго, а ти памятаєш, що каструвала кота?  – вона кивнула на красивого чоловіка, – не думаю, що ти б це зробила, якби знала, що в майбутньому він стане твоїм чоловіком. 

Марго розчаровано глянула на чоловіка всього свого життя, а фея швидко зникла. 

І з цими словами фея зникла.

Хоча кіт – дуже оригінальна алегорія, однак дуже влучна. Адже завжди потрібно думати про наслідки своїх вчинків. 

Що Ви думаєте з цього приводу?

U2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector