Правда, якої насправді немає. Нотатки психотерапевта

Для вас ми підготували список речей, в які часто вірять люди, а потім дуже розчаровуються. Задумайтеся, якщо ви згодні з переліком цих фраз, адже якось це може просто зіпсувати вам життя.

“У кожній людині є щось добре”. Саме так ми часто оправдовуємо інших людей. Таке бачення заважає нам бачити істинну і ми робимо помилки. Не нам судити інших. Але давати людині другий шанс слід тоді, коли винуватець усвідомив свою помилку, а не коли ми шукаємо йому виправдання і дозволяємо виходити «сухим з води».

“З іншими він мерзотник, а зі мною котик”. Найгірше, коли в це вірять жінки. Зазвичай люди просто одягають маску, що максимально сподобатися, але рано чи пізно вони будуть поводитися з вами так, як і з іншими. 

“Бідні — добрі, а багаті — злі”. Гроші не псують людину, якщо вона була жадібна і дріб’язкова бідною,  такою ж вона залишиться і багатою. Просто наявність або відсутність грошей підкреслюють наявні риси характеру. 

“Треба вміти довіряти”. З цим я цілком згідна, але є одне зауваження — повністю довіряти можна лише собі. Звичайно, для щасливих стосунків довіра є просто необхідною, але вона не має бути сліпою. Якщо у вас з’являються перші сумніви, то краще одразу розвіяти ілюзію.

“Родичів треба любити” або  “Родичі — це близькі люди”. На жаль, ми не вибираємо собі рідних. Дійсно, сім’я, родина — дуже важливі для кожної людини, але не всі вони мають позитивний вплив на розвиток особистості. Якщо після спілкування з родичем у вас з’являється образа, вас принижують, то краще любити таку рідню на відстані. Ви маєте повне право на особисті кордони. Ми не вибираємо рідних, але люди сходяться, виходячи зі своїх цінностей. Можна любити рідних, але це не зобов’язує прощати їм все і приймати кожен їх прояв. 

“Всім повернеться”. Надія на вищий трибунал — це пасивна агресія, виражена в максимально пасивній формі. Кожній людині треба вміти себе захистити. Про добрі вчинки варто говорити, навіть якщо їх зробили ви самі, тому що це підвищує впевненість в собі та в інших людях теж. Якщо ви завдаєте болю іншим, то не думайте, що усі вас стануть прощати. Інколи відплата може прийти навіть тоді, коли цього взагалі не очікуєш. не стане чекати вищої справедливості.

“Він виправиться”. От всі ці фрази краще взагалі ніколи не промовляти. Не лізьте в особистий простір іншого, якщо він саме захоче змінитися, то може дійсно так і трапиться, але не потрібно змушувати людину робити те, що бажаєте ви. Він просто така людина, і це його особистий вільний вибір. 

Чи згідні ви з усіма тезами?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: