Правила обрізки винограду восени. Як правильно це робити, щоб він гарно розвивався

В осінній період виноград потрібно обрізати, тоді врожай буде багатим та смачним. Обрізають лозу і восени, і на весні, але сьогодні ми поговоримо саме про осінню обрізку. 

Якщо не дотримуватися цієї процедури, до гілок надходитиме надто мало повітря, як наслідок ягоди будуть кислі та маленькі. 

Недоліки осінньої обрізки:

Також ходить думка про те, що надто пізня обрізка восени можуть призвести до того, що кущ направить всі вітаміни та мінерали в гілки, які ви згодом обріжете. Як наслідок, перезимувати рослині буде значно важче, адже  кущ не отримає всі вітаміни та мінерали.

Що потрібно зробити, щоб не виникали труднощі осінньої обрізки?

Пошепки

  • Найкраще обрізати лозу тоді, коли вже листя повністю опадне. Найчастіше це трапляється вже після перших заморозків.
  • Якщо в листопаді буде період, коли температура повітря стабільно протягом декількох днів буде триматися +5 градусів, то можна проводити обрізку. 
  • Процедуру проводять у суху погоду.

Виноградну лозу обов’язково слід укривати після обрізки, оскільки сильні морози можуть призвести до того, що пагони перемерзнуть. Найчастіше виноградну лозу просто засипають грунтом. Щоб сформувати повітряну подушку, використовують дошки, толь та землю. 

Під час осіннього укриття кущів винограду, їх пов’язують в пучки і укладають в підготовлені заздалегідь траншеї. Мульчу та перегній можна викласти навколо кущів. Коли кущі лози укладені, можна їх укрити ящиками, а зверху прикрити плівкою. Головне, щоб були отвори для вентиляції.

Навесні слід оглянути всі гілки, які ви обрізали восени. Ушкоджені гілки потрібно прибрати. Можете прибрати ще декілька гілок влітку, щоб покращити якість винограду. Для цього краще обрізати гілки другого порядку, які виростають переважно лише з бруньок. Також влітку обов’язково потрібно прибрати листя, що затіняють ягоди.

Бажаємо успіхів!

Вам була корисною ця інформація?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector