Правильний догляд за кущами малини в липні та серпні. Обрізка, підживлення, захист від хвороб

Малина це багаторічна рослина, яка щороку тішитиме вас смачненькими ягодами та вітамінами. Це не примхлива рослина, яка може рости навіть без вашого втручання, проте для того, аби мати гарний урожай, за малиною все ж потрібно доглядати. 

Поверхневі малинові пагони мають лише дворічний цикл вегетації. Саме тому їх варто видаляти одразу після того, як вони віддадуть свій врожай. Якщо цього не зробити, недостатня вентиляція повітря може стати причиною виникнення різноманітних захворювань та розмноження шкідників. Окрім того, молоді пагони не отримуватимуть достатньої кількості світла та повітря для нормального функціонування.

Молоді цьогорічні пагони будуть родити вже наступного року. Відрізнити старі гілки від молодих не важко. Старі гілки мають темніше забарвлення й можуть навіть лущитися. Окрім того, вони мають бічні пагони, на яких росли ягоди.

Обрізка малини

Тогорічні кущі, які вже принесли свої плоди необхідно обрізати близько до поверхні землі. Також, садівники часто видаляють молоді паростки. Для дозрівання залишають найміцніші молоді пагони. Для кращого розгалуження крони, дозрівання та здерев’яніння пагонів, потрібно провести прищіпку верхівки на 5-10 сантиметрів.

Пошепки

Проведення формування та нормування малинового куща у серпні

Не забувайте регулярно видаляти молоді порослі, оскільки вони забирають всю вологу та необхідні мікроелементи для росту основного куща. Окрім того, це погіршує нормальну вентиляцію повітря, тому сміливо все видаляйте. 

Для того, аби малиновий кущ не був перевантажений й наступного року дав гарний врожай, на 1 квадратний метр варто залишити приблизно 10 дозрілих паростків. Їх товщина повинна складати від 1 см.

Захист малини від хвороб у серпні

Бажано одразу видаляти старі малинові кущі та спалювати їх. Необхідно час від часу змінювати ділянку, на якій ви вирощуєте малинові кущі. Не варто вирощувати малину на одному місці понад 8 років. Земля виснажується, в ній накопичуються різноманітні хвороби та навіть шкідники. 

Внесення добрив у серпні під малинник

З самого початку, молоді кущі малини варто підгодовувати органічними добривами. Для цього чудово підходить перепрілий гній, рослинний компост та деревний попіл.

Ви колись вирощували малину?м

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Adblock
detector