Правила довголіття 119-річної японки, яка живе без стресу і проблем

У більшості вітчизняних міст людям похилого віку живеться несолодко: маленька пенсія, відсутність органу держави, який допомагав би тим, які цього потребують. Тож за таких умов думки про відпочинок і спокій відходять на задній план. Але невже нашим старшим людям ніколи не дійти до омріяного довголіття?

Сьогодні ми хочемо розповісти вам історію життя однієї із найстарших жінок світу, яка прожила 119 років. Кане Танака довела, що довголіття – це не вигадки, а наша з вами реальність, над якою просто треба попрацювати. 

У Японії довголіття – уже звичне явище. Тут люди живуть до більш ніж 100 років. Одні переконані, що річ у генетиці, а інші стверджують, що досягнути такого ж рівня може будь-хто, слід тільки зробити звичкою деякі прості правила. 

Кане Танака — прекрасний приклад останнього. Вона доводить, що ми самі впливаємо на своє майбутнє і обираємо власну старість.

Коли жінці виповнилося 103 роки, лікарі поставили їй серйозний діагноз. Надій на краще майже не було. Але Кане вдалося перебороти хворобу, попри побоювання спеціалістів. 

І вдалося довгожительці це завдяки тому, що вона дотримувалася кількох простих правил. І проблема в тому, що далеко не кожен готовий зробити їх своїми корисними звичками і тратити на них час щоденно. Хоча це, безумовно, дало б свої плоди.  

Перше правило Кане: режим. Стосується він всього. Японки починають свій день о 6 ранку. Залежуватися у ліжку тут не любить ніхто. Після пробудження вони одразу беруться за справи. Хоча, здавалося б, на пенсії можна й не поспішати нікуди. Але в Японії всі працюють з миті, як тільки сонце з’явиться з-за обрію. Кане виходить надвір, щоб подихати свіжим повітрям.

До раціону старенької входить цільна їжа: зернові, соєві та морепродукти, а також овочі і фрукти.

У нашій країні про нормований графік думають далеко не всі. Та й харчування стає абияким, звідки й з’являються розлади сну і шлунку. 

Пошепки

Довголіття – це не тільки феномен, а праця над тілом та мозком. У цьому переконана Кане Танака. Тож вона також тренувала тіло і мислення. 

Для останнього підійде читання, вирішення логічних завдань, гра в шахи. Сама ж Кане полюбляла писати вірші.

Та й від спорту в похилому віці не слід відмовлятися. Навпаки, саме зараз слід хоча б мінімально підтримувати свою фізичну активність. Або ж ви можете займатися аеробікою, ходити на танці, зайнятися садівництвом. Оберіть хобі, яке припаде вам до душі.

Тепер щодо ставлення до власного життя.

Коли Кане запитували, у чому її секрет, вона обов’язково згадувала про сім’ю та віру. Кане не втрачала зв’язку з близькими навіть під час пандемії. Вони люблять і підтримують бабусю. Подібна злагодженість впливає на ваш емоційний стан і навіть здатна подовжити життя.

Тож не забувайте, наскільки важливо допомагати одне одному. І стосується це не тільки рідних людей. Пам’ятайте, що тема самотності – дуже важка для людей похилого віку.

А ще Кане Танака постійно мала плани на життя. Вона не боялася заглядати в майбутнє, виправдовуючись тим, що вже  віджила своє. У неї було стільки мрій, що будь-хто ладен був їй позаздрити. У людей, які бажають прожити довге життя, має бути запал і бажання жити. Як би примітивно це не звучало. 

Тож дбайте про себе і довгих вам років життя!

А Ви б хотіли побити рекорд довголіття?

Як вкладаєтеся в це зараз?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector