Правила, що допоможуть вибрати справжнє вершкове масло у супермаркеті

Вибір вершкового масла завжди був для мене важливим. Адже це інгредієнт, який я використовую щоденно: дітям на бутерброди вранці, додаю до тіста, до макаронів, на ньому смажу стейки.

Я ніколи не замислювалась, що є правила, які допоможуть вибрати дійсно хороше масло, поки не наткнулась на статтю.

Насамперед слід звернути увагу на назву. Обов’язково на продукті має писати “масло”. Не “маслечко”, не “масельце” і тому подібні похідні назви.

Масло і крапка.

Далі вивчаємо склад продукту. Чим менше в ньому зазначено інгредієнтів, тим краще. Вас повинні насторожити рослинний жир, емульгатори та стабілізатори смаку. Вони ховаються під різними Е (Е306, Е202, Е471). Продукт із таким складом краще поставити назад на полицю.

Краще брати масло, що містить бактеріальну закваску, сіль та каротин (барвник). Жирність таких видів масла перевищує 72,5%.

Тепер ціна. Якщо слідувати здоровій логіці, то ціна 1 кг масла повинна відповідати ціні 3,5 кг вершків 30% жирності або 40 л молока. Тому справжнє масло не може і не повинно коштувати дешево. 

Термін придатності. Відповідно до ДСТУ він не повинен перевищувати 5 тижнів з моменту виробництва. Але в морозилці, як запевняють технологи, його можна зберігати до 9 тижнів.

Тепер визначимо, чи справжнє масло ми взяли уже в домашніх умовах.

Колір. Натуральний колір вершкового масла – бежевий із легким відтінком жовтого. Якщо масло надто світле, ймовірно, у ньому низький відсоток жирності. А якщо масло занадто жовте, виробник перестарався з барвником.

Справжнє масло тане повільніше маргарину. Можете провести експеримент. Залишити в теплі і пачку масла, і пачку маргарину. Якщо розтопляться однаково, значить масло є не справжнє.

Можна ще одним способом перевірити справжність масла.

Опустіть маленький шматок масла у теплу воду. Він повинен розчинить повністю. Якщо з’являться білі хлоп’я, то це підробка.

Саме такими простими і легкими способами я керувалась, коли вибрала ідеальне масло для своєї сім’ї!

Звернуть увагу на ці правила, вони теж вам допоможуть!

А як ви вибираєте масло?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Viktoria

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector