Причини хрускоту суглобів та як позбутися цієї хвороби

Хрускіт у суглобах — це поширене явище, тому далеко не всі б’ють на сполох через цю проблему. Але якщо хрускіт в суглобах регулярний, то варто звернути увагу на це увагу, адже він може призвести до небезпечних наслідків. 

Причини хрускоту суглобів

Не завжди хруст в ногах свідчить про захворювання, він може виникати і в здорових людей, внаслідок певних факторів. Все це ще може супроводжуватися болем та дискомфортом. А найпоширенішими причинами цього є наступні фактори: 

  • фізичне навантаження, яке є занадто великим для зв’язок;
  • утворення бульбашок в синовіальній рідині під час розтягування суглобової сумки;
  • генетично обумовленим, коли виробляється певний тип колагену;
  • вроджена гіпермобільність суглобів;
  • при високій концентрації протеїнів у суглобовому секреті.

Якщо хрускіт спричинений цими переліченими факторами, то в медицині не використовують лікування, просто достатньо дослухатися до стану суглобів і не перевантажувати опорно-рухову систему. 

Хрускіт є медична проблема

Однак в окремих випадках хрускіт в суглобах може свідчити і про справжню проблему в опорно-руховій системі, зокрема він виникає при артриті, артрозі та відкладених солей. Якщо це артрит чи артроз, то у суглобах буде не лише хрускіт, а все це буде супроводжуватися дискомфортом, скутістю рухів, набряками, почервоніннями в зоні суглобів, болями й навіть підвищенням температури.

Тому якщо у вас є ці перелічені симптоми, то слід обов’язково проконсультуватись у лікаря.

Різного роду запальні процеси можуть виникати при ураженні сухожилля, бурситі та відкладенні солей. 

Медикаментозне лікування

Медикаментозне лікування можна проводити лише під наглядом і за призначенням лікаря, оскільки фахівець спершу має поставити діагноз.

Так при бурситі, тендиніті, артриті назначаються протизапальні ліки. Зазвичай використовують лікування комплексно — це можуть бути мазі, таблетки й навіть ін’єкції. Якщо пошкоджений хрящ, можуть призначатися ліки з хондропротекторною дією, до складу яких входять глюкозамін з хондроїтином, які спонукають тканини до відновлення.

А для профілактики ускладнень призначають спеціальний комплекс вітамінів та мінералів.

Фізіотерапевтичні процедури

Окрім медикаментозного лікування, ще існують і різного роду фізіотерапевтичні процедури, які також призначаються спеціальним лікарем реабілітологом. До цих процедур належать масаж, УВЧ-терапія, магнітотерапія, лікування грязями та інше.

Будьте здорові та не нехтуйте консультацією у фахівця!

Адже краще запобігти хворобі, ніж потім її лікувати.

А у вас часто виникає хрускіт в суглобах?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: