Приготуйтесь почути всю жорстоку правду

Тепер я не допомагаю людям, і хочу вам розповісти чому.

Усіх нас з дитинства запрограмовують на те, що ми маємо допомагати один одному, що це важлива річ в суспільстві. Відомий маркетолог Кеммі Фам пояснює, якої шкоди може принести допомога іншим, тому готуйтеся до жорстокої правди.

Мені завжди в дитинстві говорили не давати зайвих порад та не допомагати тому, хто сам цього не просить. І лише подорослішавши, я зрозуміла істину цих слів. Моя мати не була жорстокою – вона співчутлива та добра, а ще надзвичайно розумна. 

Суспільство налаштоване так, щоб допомагати тим, хто поруч. І я теж так вчиняла. Всі нам говорять, що ми повинні допомагати просто так, навіть коли цього не очікують. І головне: нічого не чекати навзамін. Однак я з вами хочу поговорити про зворотну сторону такої медалі. 

Життя – це складна комбінація добра і зла

Ви ніколи не зустрінете абсолютного зла, чи абсолютного добра. Навіть в хороших вчинках можна знайти щось погане. Як на мене, я можу відмовити людям у допомозі у трьох випадках – можу порадити і вам:

1. Перестаньте допомагати людям, які цього не заслуговують

Оскільки я маркетолог, то у мене часто просять поради інші люди, які лише розпочинають свій бізнес. Я розумію, як їм важко, оскільки сама працюю над одним стартапом. Але нещодавно я припинила ділитися інформацією просто так.  Дуже часто люди запрошували мене на чашку кави, щоб просто отримати для себе інформацію. Я сама їм була просто не цікава.

Через такий час на чаювання, я потім змушена була працювати до другої ночі. Люди не цінували ні мій час, ні те, що я для них роблю. Для них було звичним ділом, коли я навчаю їх того, за що б інші платили гроші.

Але в мене теж є сім’я, діти, мені теж потрібно платити за рахунки. 

Якщо людям на вас плювати, не допомагайте їм. Вони не заслуговують вашої допомоги.

Якщо люди зараз мені роблять такі запрошення, я зразу запитую ціль спілкування і говорю свою погодинну ставку. І знаєте що, люди до мене стали серйозніше відноситися, а мене не картає совість за те, що я просто марную свій час.

Правило 1: Ніколи не пропонуйте нічого безкоштовно.

Правило 2: Не забувайте правило 1.

Якщо мене запрошують на конференцію, я ніколи не виступаю безкоштовно. Або домовляюся про гонорар, або запитую, яким чином ця конференція принесе мені вигоду. Якщо про гонорар не ідеться, то спробуйте розрекламувати свій бізнес за допомогою буклетів чи стендів на цій конференції…

Пошепки

Люди завжди будуть експлуатувати вас, якщо ви дозволяєте їм це. У вас немає часу на те, щоб допомагати всім підряд. Допомагайте тільки тим, хто цього гідний. І краще почніть з себе.

2. Не допомагайте людям, які не здатні оцінити вашу допомогу

Мені було важко дотримуватися цих правил, адже мені самій подобається допомагати іншим. Правда, інколи це навіть може заподіяти шкоду.

В одного мого колишнього клієнта бізнес летів під три чорти. Мені самій було цікаво, чому так стається. Тоді ми з командою проаналізувати всі дані, витратили на це кілька днів, щоб зрозуміти проблему. Мене про це ніхто не просив, тому зрозуміло, що я йому не виставила рахунок. Ми показали йому помилки в його бізнес-стратегії, які приводять до такого результату.

А він одразу звільнив нас. Він почув те, в що сам не хотів вірити. Ми втратили контракт та свій час. 

Найпростіший спосіб перетворити друга на ворога – дати пораду, яку людина не хоче чути.

Не завжди ваше оточення готове приймати допомогу. І це потрібно навчитися приймати. Не варто давати поради, якщо люди до них не готові. Бо тоді вони почнуть звинувачувати вас у власних проблемах.

3. Перестаньте допомагати, якщо не можете допомогти на 100%

Я ніколи не пропоную допомогу, якщо знаю, що не зможу її виконати до кінця. Це мене навчив один випадок, який трапився декілька років тому.

Мої батьки поїхали на відпочинок і попросили мене приглянути за їхнім домом. Я ніколи не мала поняття, як доглядати за кімнатними рослинами, тому до їх приїзду більшість флори будинку загинуло. Батьки були дуже розлючені, а мені було соромно.

Якщо у вас недостатньо часу або навичок, щоб допомогти людині, ви швидше за все нашкодите їй.

Перед тим, як пропонувати комусь допомогу, потрібно зважити всі за та проти, щоб потім не потрапляти в неприємні ситуації.

Раптовий прояв доброти може врятувати комусь життя. А іноді й знищити.

Що ви думаєте з цього приводу?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector