Притча про мудрого Вчителя. Причитаєш за 2 хвилини, а запам’ятаєш на все життя!

Хлопець прогулювався парком й побачив знайомого чоловіка, коли приглядівся краще, то зрозумів, що перед ним вчитель молодших класів. Тоді він підійшов до старого: 

– Доброго дня, не знаю, чи ви мене пам’ятаєте, але я раніше був вашим учнем. 

–  Звичайно, я впізнав тебе, але запам’ятав ще третьокласником. Як твоє життя, чим займаєшся? 

– Став викладачем в університеті. Мені дуже подобалося те, як ви виховували своїх учнів, і я вирішив слідувати вашому прикладу

–  Цікаво, а що це вплинуло на твоє рішення?

– Ну якщо ви не пам’ятаєте, то я вам нагадаю. 

Це був звичайний шкільний день, в клас зайшов однокласник, а в нього на руці красувався новий годинник, який йому подарували батьки. Він зняв верхній одяг, а цей годинник поставив його на край парти. Така річ була для мене справжньою мрією, я вже довгий час хотів цього годинника. Спершу дивився на нього, уявляв, який вигляд він буде мати на моїй руці, а тоді не втримався та забрав.

Однокласник побачив пропажу й зі сльозами пішов скаржитися вчителю. Ви обвели нас усіх поглядом і сказали: «Той, хто забрав годинник, що належать цьому хлопчику, має повернути його».

Пошепки

Мені в той момент було дуже соромно, навіть закрадалися думки віддати цю річ. Однак я так і не зміг з ним розлучитися. Тоді ви попросили всіх вийти з класу й вишикуватися біля стіни. Потім сказали, щоб ми всі закрили очі, а ви  будете перевіряти нам кишені.

Тоді я хотів втекти, адже відчував, що це один з найганебніших днів у моєму житті. Ви перевіряли учнів і наближалися щохвилини все ближче і ближче до мене. Я стояв з закритими очима, але відчував наближення кроків. Годинник був у моїй кишені, тому ви знайшли його й повернули власнику. При цьому так ніхто і не дізнався,  що це був я, а моя репутація не була заплямована. Ви навіть не спромоглися поговорити зі мною про цей епізод.

З віком я зрозумів, що ви дійсно видатний учитель, адже просто не хотіли травмувати мою психіку та заплямувати мою гідність, оскільки я був ще геть малим та не сформованим.  От скажіть чесно, коли ви мене тільки що побачили, то не згадали про цю ситуацію? 

Старий учитель відповів:

– Насправді я перевіряв кишені теж з закритими очима. 

***

Ось в чому полягає вміння навчати, адже учитель — не той, хто тебе постійно виховує, а той, хто допомагає тобі стати самим собою.

Які моменти зі школи змінили ваше бачення світу? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector