Про ці вправи мені розповіла подруга лікар. Із ними вам вдасться зберегти молодість мозку

Усе життя я працювала вчителькою у школі. Та нещодавно натрапила на дослідження, в якому писали, що саме представники моєї професії найчастіше страждають на деменцію. 

Я вже далеко не молода, вирішила, що настав час подбати про власне здоров’я. А тоді зустрілась із подругою лікаркою. Вона терапевт, та дуже освічена жінка. 

Моя подруга пояснила, що так само як наше тіло потребує догляду, так і мозок треба тренувати. Якщо регулярно не навантажувати центральну нервову систему – ми деградуємо.

Та вчені нейробіологи розробили спеціальні вправи, котрі пришвидшують ріст клітин сірої речовини мозку, сприяють утворенню нових нейронних сигналів та складних процесів між окремими частинами мозку.

Не варто недооцінювати дієвість цих вправ. Краще спробуйте їй виконувати бодай 20 днів поспіль – і відчуєте на собі результат.

Вправи для омолодження мозку:

1. Перед вами картинка, на якій написані назви кольорів різними кольорами. Вголос називайте колір, яким написане слово, а не читайте, що там написано. Дійдіть до кінця, а тоді повторіть у зворотному порядку. Ця проста вправа тренує обидві півкулі мозку, адже одна відповідає за читання, а інша – за сприйняття кольору. Чудове тренування для профілактики хвороби Альцгеймера.

2. Вправа “Таблиця Шульте”. Покращує периферійний зір, увагу, швидкість читання. Встановіть таблицю на відстані 30-35 см від очей. Зосередьтесь на центрі таблиці. Ви маєте дивитись на номер 19, але водночас знайти 1, а потім і інші цифри за порядком зростання. Слід фокусувати погляд на новій цифрі. Таблицю можна самостійно ускладнювати, домальовуючи ще цифри в довільному порядку. Найважливіше у цій вправі – фокусуватись на центральному номері.

Пошепки

3. Вправа “Знаки”. Правою рукою показуєте символ миру, а лівою – “ок”. Потім навпаки й повторюйте дію. Ви відчуєте відразу, як важко виконувати різні дії різними руками. Поступово знаки можуть синхронізуватися. 

4. Вправа Леонардо да Вінчі. Цей тренажер полюбляв не лише відомий художник, а й інші визначні постаті. Наприклад, Нікола Тесла, Бенджамін Франклін, Пол Маккартні. Суть в тому, що потрібно взяти два листи паперу і два олівці. Потім одночасно синхронно малювати різні символи – наприклад ліва рука малює коло, а права – квадрат. Або щось інше. Можна писати різні букви. Головне робити все не по черзі, а водночас. Лише так ця вправа буде корисною.

Тренажери для мозку – це чудовий метод омолодження. Але є й інші, досить прості. Наприклад, спробувати виконувати звичні справи – незвичною рукою. Або ж робити якісь дії із заплющеними очима. Корисно змінювати звичні маршрути. 

Окрім цього на роботу мозку суттєво впливає харчування. Раціон має бути повноцінним, різноманітним, багатим на поживні речовини. Допоможуть продукти, багаті на калій та фосфор. Наприклад, квасоля, мигдаль, авокадо, риба, банан. Крім того, важливо вживати їжу, яка містить магній. Це соя, арахіс, насіння. 

Також варто щодня прогулюватись на свіжому повітрі, виконувати хоча б елементарну зарядку. І найголовніше, науково доведено, що найгірше вашому мозку шкодить відсутність якісного сну та постійні стреси. Мозок має відпочивати. Аби забезпечити спокій та повноцінний сон, слід за кілька годин відмовитися від гаджетів. Шкідливо на ні дивитися телевізор, особливо гостросюжетні кінострічки. 

А як ви слідкуєте за здоров’ям мозку?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector