Про які побутові зручності українців, у Європі можуть тільки мріяти

Стереотипно ми звикли вважати, що на європейські країни та їхні звички варто рівнятися. А все через статистику та позицію, яку інші країни займають у світовому рейтингу. 

Одначе, європейський побут також має безліч нюансів та незручностей.

Наприклад планування квартир та особливості опалення, ціни на інтернет і проблема з паркуванням.

Сьогодні поговоримо про 5 відмінностей між українськими та європейськими зручностями. І дамо зрозуміти, що часто ідеальне виявляється тільки ілюзією.

  1. Тепло

У нас є чинним державний закон, згідно з яким у житлових приміщеннях температура не повинна бути нижчою, ніж +18 °C.

Ми маємо сезонне опалення і нерідко навіть взимку ходимо по квартирі у футболках.

І на відміну від України, існує чимало європейських країн, де центрального опалення немає взагалі. А за індивідуальне доведеться викинути чималеньку суму. Тому середня температура у квартирах Англії не перевищує +15 °C. Така ж ситуація у Франції та в Нідерландах. 

Також європейці не обігрівають домівки цілу ніч, як це робимо ми. Надто дорого їм це обійдеться. У них навіть встановлений спеціальний таймер на бойлері, щоб випадково не використати більше запланованого.

  1. Паркування

В Україні ми звикли до правила: якщо встиг знайти місце для паркування швидше, отже воно твоє. Ми спокійно залишаємо машину під будинком, знаючи, що нічого нам за це не буде. У Європі все зовсім по-іншому. Разом із машиною вам потрібно придбати і місце для паркування.

І, якщо ви про це не подбали, постійно мусите платити за стоянку. У Парижі, наприклад, місця, які українці вважали б чудовою стоянкою, просто перекриті для автомобілів.

Тож у наших побратимів не вийде просто доїхати до своєї квартири і залишити під нею машину. Таке задоволення собі дозволити можуть тільки багатії, які оплатять повну суму індивідуального паркування.

  1. Ванна

Українці звикли до відпочинку у гарячій ванні після важкого робочого дня. Воно й не дивно, адже майже у кожній квартирі є навіть невеличка ванна. Це типова зручність для нашої країни. Чого не скажеш про закордоння. Для економії простору і часу, в європейських квартирах встановлюють душ. Ванн у них просто немає. Одначе, так іноземці економлять гроші на тарифах за комунальні послуги.

  1. Ціни на інтернет

У нас інтернет, зазвичай, не такий дорогий і доволі якісний. Зате за кордоном оптоволоконний домашній інтернет коштує в 5, а то й у 10 разів більше, ніж в Україні.

Також у Європі вам не проведуть Інтернет без попередньо укладеного контракту на цілий рік вперед. У Німеччині, наприклад, не обійдешся й без податку за телевізор. Тож європейцям доводиться платити по 17,50 євро на місяць. І не має значення, користуєтеся ви всіма послугами, які вам надає провайдер, чи ні.

  1. Утеплення домівок

Якщо українцеві буде холодно у власному будинку він знайде сотні способів розв’язувати цю проблему. Наприклад, візьметься за утеплення квартири. У Європі ця хитрість не спрацює зовсім. 

Річ у тім, що фасад  більшості будівель не можна змінювати без прямої згоди власників споруди. І, якщо тут і починають щось робити, то тільки у великих масштабах. Масово. У всіх квартирах одразу. Тож, якщо вам холодно у домі і ви живете за кордоном, то єдиний вихід – знайти краще житло. 

Отож, сподіваємося, що ця інформація хоча б трохи розвіяла ваші ілюзії щодо ідеального життя за кордоном. Там, як бачите, також є чимало дрібниць, що так чи інакше впливають на комфортне проживання. 

Які ще відмінності між Україною та закордонням ви можете назвати?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector