Продукти, які створені спеціально для жінок: обов’язкові в раціоні після 35 років

Корисні продукти, що містять естрогени. 

Прекрасні милі жінки, скільки в вас світла, добра і любові! Ви прикрашаєте світ, даруєте тепло і ласку навіть у хвилини прихованого смутку. Ваші тендітні плечі здатні взяти на себе будь-які негаразди! Але дуже важливо в круговороті справ не забувати про себе: піклуватися про своє тіло, красу і молодість.

Успіх тієї самої жіночої краси — це міцне здоров’я і збалансований гормональний фон. Коли в організмі виробляється достатня кількість естрогену, сповільнюється процес старіння, жінка відчуває себе привабливою і життєрадісною. Недарма естрогени ще називають гормонами сексуальності.

Симптоми нестачі естрогенів

Особливо гостро брак естрогенів спостерігається в післяпологовий період і в період менопаузи, але часом зниження рівня гормонів спостерігається при великому фізичному навантаженні, стресах, неправильному харчуванні і шкідливих звичках. Ось кілька тривожних дзвіночків, на які варто звернути увагу:

 • занижена самооцінка;
 • зниження лібідо і чутливості;
 • швидка стомлюваність;
 • неуважність до свого зовнішнього вигляду;
 • збільшення ваги;
 • перепади настрою;
 • депресія;
 • випадання волосся, ламкі нігті.

Вищевказані симптоми — це вагома причина звернутися до лікаря і здати аналіз крові на рівень естрогенів.

У разі їх зниження найчастіше призначають синтетичні замінники естрогенів. Правильно підібрані препарати можуть поліпшити зовнішній вигляд жінки, продовжити жіноче здоров’я і молодість. Але в скарбничці у матінки-природи є натуральні помічники для жіночого здоров’я з більш м’якою дією. Існує ряд продуктів, що містять фітоестрогени.

Продукти з естрогенами

 1. Насіння льону
  Їх можна вживати щодня, але не більше двох столових ложок. Лляне борошно з медом можна додавати в солодкі каші, кисломолочні напої, соки і морси.
 2. Бобові
  Вибирайте будь-які: зелений горошок, квасоля, нут … Особливу увагу варто приділити сочевиці, яка містить велику кількість білка і триптофан, що перетворюється в процесі обміну речовин в серотонін, або гормон щастя.
 3. Кава
  За даними дослідження, майже 100% жінок, що випивали не менше 500 мл напою, що бадьорить в день, мають підвищений рівень естрогенів. Але варто бути обережним у вживанні кави людям з гіпертонією, хворобами шлунка і серця!
 4. Абрикоси
  Ці сонячні фрукти — золоте джерело естрогенів. Для підтримки гормонального балансу слід вживати свіжі абрикоси в сезон їх дозрівання і курагу в решту часу.

Фітоестрогени містяться в багатьох травах: шавлії, хмелі, женьшені, ромашці, арніці, липі, солодці. Але пам’ятайте, що приймати їх регулярно без консультації з лікарем не варто!

Поділіться цими цінними порадами з подругами. Це так важливо — залишатися привабливою і здоровою в будь-якому віці. Чого ми вам і бажаємо!

Ви знали, що ці продукти такі корисні для жіночого здоров’я?

I
Загрузка ...