Професії, які зникнуть через 10 років

Ні для кого не секрет, що зараз майже всю роботу за людей може виконати робот. Наприклад, безпілотний автомобіль, голосовий помічник у телефоні чи спеціальна програма корегування тесту. 

Однак, які професії завжди будуть для нас актуальними та незмінними? Про це розповів Віталій Жилак – аналітик і директор освітнього центру “Орієнтир”. 

1. Медики. Звісно, що зараз безліч машин можуть автоматично вироблять спеціальні ліки. Але не варто і забувати про людський фактор. Пацієнтами потрібне живе спілкування та підтримка. 

2. IT-спеціалісти, які власне і допомагають розробляти та покращувати штучний інтелект. 

3. Професії, де головний напрямок – творчість. Це можуть бути художники, автори, музиканти. 

4. Лідери думок та коучі. Їх завдання – мотивація та організація. Вони створюють спеціальні лекції, надихають своїх учнів та дають нові сили рухатися далі. 

5. Вчені та дослідники. Здається, що ці люди знають все про наш великий світ. Політ у космос, перший запуск ракети чи винахід вакцини… Цей список можна продовжувати нескінченно. 

Ми йдемо в ногу з часом. І для того, щоб опанувати нову професію, не потрібно сидіти над книгами чи навіть вступати до університету. Зараз існує безліч курсів, які допоможуть або підвищити рівень вашої кваліфікації чи отримати знання щодо бажаної професії. Наприклад, курси IT-спеціалістів або ж рекрутерів. 

Однак, не потрібно думати, що все у житті буде так легко. Адже ніхто не візьме на роботу лікаря, який не пройшов спеціальне навчання та інтернатуру. Повірте, такі професії потребують багато часу і ця система є незмінною.

Також чудовий приклад показують скандинавські країни – Данія, Швеція, Фінляндія та Швейцарія. За статистикою, майже 30 % мешканців дотримуються правила Life Long Learning. Його можна перекласти як “Вік живи – вік навчайся”. Такий метод чудово стимулює офісних працівників проходити різні курси та тренінги. Ні для кого не секрет, що чим вища твоя кваліфікація – тим більша зарплата. 

Але чому так мало людей хочуть працювати за своєю спеціальність? Відповідь проста – відсутність практики. Наприклад, якщо дитина любить все фотографувати на телефон, то варто б її записати на курси чи принаймні допомагати створювати гарні кадри. З часом у малюка з’являються нові знання щодо спеціальних стилів зйомки, починає розбиратися у професійній техніці. І в результаті таке хобі переростає у заробіток. 

Однак, наша система побудована інакше. Спершу ми вивчаємо нудну теорію, все переписуємо у конспекти. І тільки під кінець у нас буває практика, яка триває від сили декілька днів. Варто змінити річище течії та при кожній нагоді моделювати робочу ситуацію. А ще ввести нові дисципліни, як “Фінансова грамотність”, “Розвиток лідерства” чи “Креативне мислення”. Тільки коли людина дізнається про всі “підводні камені” та нюанси вибрано професії, то почне задумуватися – а правильний вона зробила вибір чи ні? 

Поради від пана Віталія:

1. Читайте відгуки, перш ніж купити спеціальний курс. Буває, що там води більше, ніж у фільмі “Титанік”. Дарма витрачені кошти і час. І обов’язково перевіряйте інформацію, зараз існує багато горе-тренерів. В Інтернеті є безліч безкоштовних вебінарів. 

2. Відвідуйте спеціальні заходи, які пов’язані з вашою професією. Так сказати, заглиблюйтеся у неї детальніше. Також знайдете нових друзів, зможете поспілкуватися зі справжніми спеціалістами. 

3. Почитайте наступні книги:

  • “Успішні виступи на TED. Рецепти від найкращих спікерів”, Кріс Андерсон,
  • “Кради, як митець. Креативні фішки, про які тобі ніхто не розповість”, Остін Клеон,
  • “Бідний тато, багатий тато”, Роберт Кійосакі,
  • “Мислення швидке і повільне”, Даніел Канеман.

4. Не бійтеся починати з низів. Навіть якщо вчилися на фінансиста, а запросили касиром у супермаркет чи офіціантом кафе, то це чудова нагода здобути дослід. Спілкуйтеся з колегами налагоджуйте контакт з керівництвом та вчіться працювати у новому оточенні. Так у вас виробиться дисципліна, графік сну та самоорганізація.

А ви погоджуєтеся з такою думкою? Чому? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector