Прості правила, що допоможуть вам вибрати найсмачнішу та найсоковитішу хурму

З початком похолодань у всіх супермаркетах та на прилавках наших улюблених магазинів починає  з’являтися хурма. З латинської мови це найменування можемо перекласти, як «їжа богів». І справді цей фрукт зовсім не схожий на всі інші. 

Ми звикли до хурми у її класичному свіжому вигляді. Втім, можливо, ви навіть не здогадувалися, але цей фрукт часто використовують і в приготування джемів, салатів, кисло-солодких соусів, десертів і навіть напоїв.

Врачи рассказали, кому нельзя есть хурму - РИА Новости, 03.03.2020

До слова, існує велике різноманіття видів хурми. Тому сьогодні ми пояснимо вас відмінності деяких із них, щоб ви з легкістю могли підібрати фрукт собі до смаку.

Отож, про види хурми. 

Загалом садівники поділяють всі сорти цього фрукту на дві основні групи: змінні та константні. Останні, як зрозуміло із назви, мають постійні властивості, а смак та вигляд змінних залежить від того, в яких умовах вони росли.

Плоди, що утворилися без запліднення, себто безнасінинні, не змінюють колір м’якоті після дозрівання. Та й на смак вони залишатимуться терпкими, доки добре не настояться у вашому холодильнику. Але після таких експериментів їхня м’якоть розм’якає і стає желатиноподібною.

Зате плоди, що утворилися після запилення і мають насіння, одразу мають пружну м’якоть і насичений солодкавий смак.  До слова, після дозрівання вони трохи темніють.  Сюди відносимо групи королькових, або шоколадних сортів, тобто «хіакуме» або «зенджі-мару».

Хурма: що треба знати, щоб вибрати солодку, стиглу, нетерпку і корисну |  Біляївка.City

А зараз детальніше про кожну. 

1. Хурма звичайна

Найбільш відома всім класична хурма, що, як правило, має терпкий смак і цілком дозріває за певний період тільки в морозильній камері.

Її форма буває: сферичною, плоскою, незграбною. Також від «Королька» або «Шарона» звичайну хурму вирізняє яскраво-жовтий колір.

2. «Корольок»

Пошепки

Зазвичай під терміном «Корольок» маємо на увазі цілу групу сортів цього фрукту із солодкою коричневою м’якоттю.s

Варто також зауважити, що, чим більше насіння в цьому плоді, тим хурма є смачнішою. 

хтось навіть стверджує, що звичайна хурма та «Корольок» — це просто два різні типи плодів, які часто навіть ростуть на одному дереві. Однак, на відміну від звичайної “Корольок” – це хурма, що розвинулася із запиленої квітки.

Ознаки останньої: солодкавий смак, наявність кісточок, темна м’якоть і кільцеві темні тріщини на поверхні шкірки.

3. “Шарон”

Цей вид є гібридом, який вивели ізраїльські селекціонери. Плоди “Шарону” вирізняються вогненно-оранжевим кольором, а смак у них нудкий, схожий на суміш айви, яблука та абрикосу.

Основна відмінність цього виду хурми в тому  – витончений і делікатний смак, який припав би до вподоби поціновувачам кисленького. Також у цій хурмі ви не знайдете насіння.

А ще виділяють азербайджанську хурму “Шарон”, що має гострі кінчики, та іспанський “Шарон” – гладкої форми з продавленими хрестиками на кінці.

Врачи назвали заболевания, при которых нельзя есть хурму

Щоб обрати собі зрілу та соковиту хурму, передусім зверніть увагу на її колір. Орієнтуйтеся на яскраво-жовтогарячий до темно-коричневий відтінки. Листочки повинні бути сухими та темними. А сам плід має бути трохи прозорим, себто пропускати світло.

Який би сорт хурми ви не обрали, ніколи не забувайте, що хурма дуже корисна для вашого організму. Головне, не зловживайте – усе в міру. Особливо вживайте цей фрукт в менших кількостях, якщо у вас є проблеми зі шлунково-кишковим трактом. І ніколи не запивайте хурму молочними продуктами. У решті можете собі не відмовляти!

Спілих фруктів і гарного настрою вам!

А які фрукти любите ви?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector