Простий спосіб ремонту фундаменту і тріснутої стіни. Цей метод повинен знати кожен!

Будь-яка споруда з часом зазнає змін, тому її точно прийдеться реставрувати. Зокрема і стіни не довговічні, навіть у найміцніших можуть з’явитися тріщини чи пошкодження, якщо під час їх зведення було порушено технології будівництва, використано неякісні матеріали та інше.

Якщо у вашій стіні вже з’явилася тріщина, то не варто опускати рук. Ми розберемо цю проблему й розповімо, як її швидко вирішити.

Зверніть увагу на цей цегляний сарай, його було збудовано ще в далеких 70-х роках. За словами господарів, тріщина на стіні пішла ще двадцять років тому. Раніше в цій споруді тримали худобу, тому за будівлею ніхто не дивився. От ми і придбали ділянку одразу з таким сюрпризом. Довелося вирішувати –  знести сарай, чекати, коли сам розвалиться, або відремонтувати його. Зрозуміли з дружиною, що варто спробувати привести його до ладу.

І ми приступили до порятунку старовинного сараю!

1. Спершу зібрали все сміття з цоколя, очистили його від рослин та прибрали старий бетон, що відійшов. Трубу також забрали (саме по ній стікали предмети життєдіяльності тварин, що проживали в сараї). 

2. Фундамент потрібно ремонтувати, тому навколо нього викопали траншею. Тут запам’ятайте головне правило: якщо копати до підошви фундаменту, то довжина не повинна перевищувати 3 метрів – це запобігає просідання будівлі. У нас глибина траншеї вийшла 35 см. Навколо фундаменту прибрали грунт.  

3. Армування. Підготуйте прути, довжина яких має становити близько 17 см. Перфоратором пробурюємо отвори в фундаменті й розміщаємо туди арматуру. Робити це потрібно з двох сторін стіни. Щоб розмістити все на одному рівні, натягніть на штирі нитки, і відповідно до її розміщення слід зробити отвори на відстані 40 см один від одного. Далі горизонтально укладаємо 10-ту арматуру.

4. Далі приступаємо до встановлення опалубки. На кутах слід розмістити дві дерев’яні палки строго по горизонту. Знову ж таки беремо нитку й натягуємо її на них. Відповідно до рівня нитки, слід забивати всі стійки для опалубки. Вирішили для монтажу використати гіпсокартон, який обтягнули плівкою. Щоб зміцнити опалубку, прикріпив до неї дощечки. 

Пошепки

5. Далі готуємо бетон в такий пропорціях: цемент: пісок: щебінь – 1: 2,5: 3,5.

6. Заливаємо бетон, вирівнюємо та ущільнюємо. 

7. Залишаємо все застигнути, а потім слід демонтувати опалубку. Утрамбовуємо грунт біля фундаменту.

Тепер перейдемо до тріщини.

Як зробити ремонт тріщини на стіні?

Перфоратором потрібно забрати розчинний шов. Це робити через кожні три ряди цегли.

Продовжні отвори слід промити, шоб очистити від пилу. Набираємо розчин і за допомогою розшивки наповнюємо тріщини наполовину. Далі з заздалегідь підготовленої скоби робимо відмітини в свіжому розчині. І за цими відмітинами свердлимо перфоратором отвори, щоб потім розмістити туди скобу.

Шов слід заповнити розчином, щоб не залишилося тріщин. Для цієї мети краще використовувати розчин 1 до 4 з пластифікатором.

Ось що вийшло!

Тепер в цілісності сараю можна не сумніватися. Ви б знесли його чи також відремонтували?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector