Прийшла пора квасити капусту, а щоб вона вийшла смачною і добре настоялася, роблю все по датах і за календарем

Напевне, усі ми ще з дитинства спостерігали, як наші бабусі та мами квасять капусту на зиму. Еге ж. А ось минуло декілька років і це вже стало нашим обов’язком. Час не стоїть на місці, а разом із ним і людська геніальність. А що, якщо ми скажемо вам, що ідеальним ваше соління може зробити приготування у відповідні дні календаря. Не вірите? Що ж, тоді поговоримо про це детальніше. 

Отож, звідки взагалі взялася така ідея? 

Колись квашена капуста прикрашала столи як бідних, так і заможних господарів. Її подавали як закуску, готували з неї супи, додавали в пиріжки і навіть варили з нею вареники. Нерідко соління ставало головною старою під час великого посту.

До слова, саме релігійні свята і створили традиції правильного приготування квашеної капусти у відповідні календарні дні. 

Нашу предки виділили чотири особливі показники, які найбільше впливали на якість готової страви. Ось наприклад: приготовлене під час молодого Місяця, соління видавалося смачнішим і куди вдалішим, аніж в інші фази нашого супутника. Інакше ви ризикуєте отримати дуже слизьку і в’язку суміш, якою навряд захочете пригостити своїх рідних.

Зрештою, у цього процесу є цілком логічне пояснення. Місяць так чи інакше впливає на активізацію всіх живих організмів на Землю. Йдеться і про мікроорганізми, які відповідають за процес квашення. Активнішим цей вплив стає саме під час першої фази. 

Найголовніше тільки розібратися у періодах висхідного та спадного Місяця. 

До того ж досвідчені господині вважають, що найкраще капусту квасити через 10 днів після свята Покрови. А за тиждень і впродовж празника робити цього не рекомендують.

У вересні та жовні цього року останнім сприятливим днем для квашення капусти стане 22 число. Сміливо починай свою роботу і в такі дати: з 9-го по 15-те або з 18-го по 19 жовтня. 

Пошепки

Хтось орієнтується навіть на зодіакальні знаки. Найкращими господинями вважають тих, які народилися під знаком Овна, Лева, Стрільця, Козерога та Тельця.

Тепер щодо листопада. Бабусі рекомендують готувати соління тільки в чоловічі дні тижня. 

Цей місяць відзначить такими сприятливими датами як: 6 -11 або з 14-го по 16 листопада. Несприятливими виявляться  12-те і 13-те листопада 2021 року.

Також існує чимало народних порад, скориставшись якими, ви зможете поласувати неймовірно смачним квашенням. Якщо у вас є підвал, то краще зберігати капусту саме там, адже температура сприятиме довшому періоду зберігання, однак швидшому процесу квашення. 

Також у банки можна додавати не тільки звичні спеції і моркву, а й журавлину, брусницю або яблука. І не забувайте обов’язково перемішати капусту, щоб позбавитися від зайвого повітря в ній, який виділяється при бродінні.

Отож, із таким набором порад ви точно зможете правильно заквасити капусту, неймовірний смак якої обов’язково розхвалюватимуть знайомі та рідні. 

Тому сприятливих вам днів і смачного соління!

А які секрети правильного квашення капусти знаєте ви?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector