– Прикро, що ви смаків власної онуки не знаєте, – хмикнула невістка, – Оля це не носитиме. Взагалі, я думала, ви гроші подаруєте!

Я вже давно стара жінка. І, певне, найбільшим досягненням у житті вважаю те, що виховала двох діток. Синові зараз 37 років, а доні – 24. Остання досі живе зі мною. У неї все ніяк не ладнається з особистим життям. Вона поки незаміжня Та й не сильно, як бачу, планує це. 

Щодо сина, то він уже був одружений. Прожив з жінкою дев’ять роки. Але не зійшлися характерами, тому довелося розвестися. Зараз я маю тільки одну онучку. Їй сім.

Я одразу бачила, що з такою жінкою у мого сина не буде нормального життя. Та дівчина ще із самого початку показувала свій норов. А Максим думав, що має сталеві нерви. Деякий час вони жили в мене, але невістка постійно натякала, що мені варто б поступитися квартирою, а самій переїхати в будинок своєї покійної матері. Чого я так і не зробила. Вважаю, що це моє житло і я маю на нього повне право. Розумію, що в одному домі нас було дуже багато, але це вже проблеми молодої сім’ї, а не мої. 

Потім Максим почав винаймати житло, а далі заробив і купив власну квартиру. Правда, вистачило тільки на однокімнатну. І то ми зі сватами їм допомогли з цим. Потім у мене з’явилася внучка. Хоча бачитися з нею мені давали дуже рідко.

Невістка в мене дуже вибаглива панянка, а я проста жінка, тому не могла дати їй всього, що та потребувала.  Розумію, що внески її рідні були куди більшими. Але й ті ще на роботі працюють, а я давно живу на одну пенсію.

Словом, дружині максима не подобалося все. Квартира їй замала, грошей їй бракує, зарплата чоловіка не влаштовує ще й я постійно лізу зі своїм бажанням побачити внучку. 

Думаю, син вчинив правильно, коли вирішив подати на розлучення. Особисто я не витримала б і тижня з також жінкою. Ясна річ, прикро, що онука без тата росте, але знаю, що матеріально він її цілком забезпечує. 

Щодо житла? Максим усе майно залишив дружині з донькою. Ні на що не претендує. З донею він також бачиться щовихідних. Хоча обидві раді його бачити тільки тоді, коли справа доходить до подарунків та аліментів. 

Максим після розлучення не поспішав повертатися до нас. Спершу винаймав собі квартиру, а потім орендодавиця віддала Богові душу і довелося вернутися у батьківський дім. Доня мені заявила, що також планує переїжджати. Тож ми із Максимом вирішили продати мою квартиру. Він же також не житиме зі мною вічно. Сама переїду до материного дому в селі, бо на старість більшого мені не треба, а він хоче за кордон виїжджати. 

Щодо онуки, то бачу її я тепер також рідко. Невістка проти. Хоча я постійно намагаюся дарувати їй якісь іграшки, книжки та одяг. Доки невістка не почала крутити носом. Вимагає від мене тільки грошей. Інші види подарунків, мовляв, не приймає. Але ж це дитина. Для чого їй гроші? Не розумію. Приємніше отримати якусь дурничку, аніж папірці, які й так дістануться її матері. 

І ось перед Новим роком я знову захотіла зробити презент онуці. Вирішила цього разу не узгоджувати подарунок і купила на свій розсуд. Дочку попросила помогти. І ми купили яскраву дитячу курточку. Потім я зібралася і сама поїхала до невістки. Думала, що з дому стару точно не проженуть.

Прийшла. Вручаю. І вже бачу, як невістка скривилася.

– Це онучці. Курточка. Глянь, яка красива!

– Мені не подобається! – заявила онука, цілком скопіювавши свою матір.

Мене це дуже засмутило і я вирішила, що мовчати більше не буду.

– Поясни доні, що так говорити з рідною бабусею негарно!

– Вона має право на свою думку.  І взагалі прикро, що ви не знаєте смаки власної онуки. Не лізьте в молодіжне. Це вже не для вас, – хмикнула невістка, – моя донька такого не носитиме. Краще б гроші принесли.

Я чекати, доки мене попросять з квартири, не стала. Розвернулася і пішла. Син хай і далі спілкується, бо то його обов’язок, а я до цієї сімейки більше ні ногою. Якщо мене там не чекають, то й не ходитиму. Втомилася йти назустріч, коли мене щоразу відштовхують.  

На День народження передам гроші онуці Максимом. А сама навіть телефонувати не буду. Годі з мене!

Чи правильно робить бабуся?

Як ви вчинили б на її місці?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector