– Прикинь, колишня дружина з Криму зателефонувала, – дивується Вітя. – Років сім не спілкуємось. І раптом – привіт, як справи.

– Прикинь, колишня дружина з Криму зателефонувала, – дивується Вітя. – Років сім не спілкуємось. І раптом – привіт, як справи.

Вітя, позивний Ворон, командир відділення штурмової роти батальйону спецназу, до 2014 року жив із сім’єю в Криму. Все як у людей, квартира у Сімферополі, будиночок на узбережжі, пенсіонери-батьки, дружина та малолітня дочка. 

Коли росіяни захопили півострів, родина розвалилася, батько та дружина підтримали окупантів, він та мама залишилися громадянами України. Спочатку намагалися щось один одному довести, сварилися до крику, потім дружина повідомила місцеву адміністрацію про «неблагонадійність» Віті, і він разом із мамою поїхав до України, з двома сумками речей, покинувши все, що наживав роками. 

Осіли у Житомирі – винайняли квартиру з видом на річку, він влаштувався установником металопластикових вікон, зажили. У лютому, коли росіяни ще мріяли взяти Київ за три дні, Вітя сам пішов у військкомат. 

Два місяці навчання, і ось він командир бойового відділення.

–  Прикинь, – усміхається Вітя. – Я думав, колишньої чого треба. Вона ж раніше й говорити не хотіла. Мовляв, хохол ти, нацисте, чого з тобою балакати. А вона – “прівєт, я просто хотіла повідомити, що до нас сюди приїхали морські піхотинці, 810 бригада, кажуть, ви їх сильно побили під Херсоном, багато втрат. Вони зазвичай у Севастополі живуть. А зараз тут у нас. У себе бояться, мовляв, ви можете по ним «хімерсами» врізати”. Прикинь? 

Пошепки

І мені адресу їхньої роспалаги видає. У крамниці підслухала, як ті морпєхи базарили. Прикинь? Я питаю – ти чого раптом? А вона – ну, ви ж перемагаєте, тут усі так кажуть, ну і коли переможете, ви ж сюди в Крим прийдете, то ось, я ж і допомагаю, що, якщо що, як би я за вас, мовляв, ми ж свої люди, ти ж розумієш…

–  А ти?

– А я що? Адресу нашим розвідникам передав. А їй – дзвони ще, говорю, до зустрічі. 

До зустрічі!

Як думаєте, правильно зробив чоловік?

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Viktoria
Adblock
detector