Приїхала з Порто до Украни на відпочинок. Приходжу додому – а двері відчиняє якась молода дівчина у моєму одязі!

Я ще у 2014 поїхала в Португалію закордон. Самі розумієте, що тобі творилося в Україні – долар підріс, Євромайдан, багато фірм скорочували персона або ж взагалі звільняли. Завод, на якому я працювала, належав росії, тому нас всіх звільнили без виплати зарплати. 

Тоді моя кума Олеська працювала в Порту. І я бачила, що її діти живуть у достатку, кожному купила по квартирі та машині.

– Любаню, там стільки платять, що ти таких грошей ніколи не бачила!

– А для мене є робота? Сама розумієш, що залишилася без роботи.

– Звісно, там шалений попит на українок-заробітчанок. Бо ми такі хазяйновиті та працьовиті. 

І я поїхала працювати в Порто до одної заможної родини. Будинок у них був просто величезний, я ще тако розкоші не бачила. На кожному поверсі власна ванна кімната, просте подвір’я та балкони, де був басейн та мангал. Звісно, такий будинок вимагав ідеальної чистоти, сеньйори хотіли, аби все аж виблискувало. 

Бувало, що я о 6 ранку прокидалася та до 10 вечора працювала. І дуже боялася щось не так зробити, бо тоді сеньйора ставила “штрафи”. Раз я розбила якусь вазу, то вона вимагала у мене 300 євро. А це ого-го які гроші.

За ці 9 років я рідко приїздила о України. Всі гроші віддавала чоловікові Олегові. Він вдома робив ремонт, батькам у селі хату полагодив, купив нову машину для роботи в таксі. Дівчата зуміли закінчити школу на золоті медалі, ходили до репетиторів, пройшли в університеті на стипендію. 

І от місяць тому до мене зателефонувала старша донька Ліда і сказала, що коханий Влад зробив їй пропозицію. Вони не хотіли організовувати якусь грандіозну гулянку, адже у країні така важка ситуація. Тому запросили найближчих родичів на вінчання та до РАЦСу, а потім всі повечеряємо у кафе. 

Я, як любляча мати, повинна була приїхати на свято Ще й привезла молодятам з Порто тисячу євро, нову плазму та гостинці. Тільки от хотіла зробити чоловікові сюрприз. Він знав, що я збираюся приїхати, але яким рейсом і про день не був в курсі. Тому я випросила у сеньйорів 3 тині відпустки, зібрала речі та поїхала геть.

Знаєте, коли ми перетинали кордон, то я аж плакала. Здавалося, наче у мене крила виросли, ладна була цю змелю навколішках цілувати. Сама підганяла водія автобуса, аби він якомога швидше їхав, бо я так сильно хотіла побачити рідних.

Приїхала додому під вечір. Бачу, що на кухні ввімкнене світло. Підіймаюся на наш поверх, стукаю у двері – а мені відчиняє якась незнайомка. Бачу, що вона одягнена у мій халатик, домашні капчики та ще краб на волоссі.

Пошепки

– А ви хто? Що тут робите? 

– Перепрошую, я тут живу. А ви хто така? Може, квартири переплутали? 

– Я тут тож живу. Де Олег?

– На роботі. Яке вам діло до мого чоловіка? 

На щастя, ми не видирали одна одній волосся та не скандалили, як ті баби базарні. Сіла на кухню за столом, спокійно поговорили. Виявилося, що Анастасія рік тому переїхала до Олега жити. Познайомилися з ним на роботі.

– Так він мені казав, що жінка покинула та втекла закордон декілька років тому. 

– Ага, а всі ці роки гроші заробляла, аби дітей та чоловіка прогодувати!

Найгірше – доньки знали, що у тата є коханка. І нічого мені не сказали. Певно боялися, що я перестану їм гроші надсилати.

Я просто зібрала всі свої речі та поїхала до батьків у село. І всі гроші та дарунки для доньки віддала їм. 

У мене не було навіть бажання піти на весілля до старшої Ліди. Дочекалася, поки відпустка мине і поїхала назад у Порто. Звісно перед цим написала заяву на розлучення. Тепер всі гроші надсилаю тільки батькам на їх спокійно старість. Буде мені наука, що чоловікам не можна довіряти. І що навіть найрідніші люди можуть зрадити. 

Можливо, жінці варто хоча б пробачити своїм донькам? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Adblock
detector