Пишний букет вчителю на 1 вересня – застаріла традиція, педагогам потрібно зовсім інше

Традиційно кожного 1 вересня школярі несуть на урочисту лінійку букети квітів, щоб вручити їх своїм вчителям. У цьому жесті криється спроба проявити повагу й вдячність педагогу, який терпляче ділиться власними знаннями. 

Однак чи залишається ця звичка досі актуальною? У сучасному світі все більше людей вважають даний ритуал дивним і беззмістовним. 

Квіти вчителеві

Неможливо уявити День знань без святкової лінійки, шкільної форми, бантиків на голові чи краватки на шиї. Окрім цього обов’язковим атрибутом практично кожного учня стає букет квітів. Через шалений попит його ціна зростає в кілька разів, що не може не викликати у батьків обурення. 

Воно й не дивно, адже такі гроші краще витрати на щось більш практичне й корисне. Адже квіти – це красиво й приємно лише тоді, коли їх дарують. Потім з десяток букетів просто в’яне у домі кожного педагога. 

“Я багато років працювала вчителем і мушу сказати, що квіти викликають більше незручностей, ніж позитивних емоцій. Адже викинути їх не дозволяє совість, а вдома на них просто не вистачає ні ваз, ні місця. Після 1 вересня у кожній кімнаті стоїть по кілька відер й мисок. Потім цю всю “красу” ще й прибирати треба. Насправді достатньо одного букета, якого можна залишити на вчительському столі”.

“Моя мама була вчителем. Я навчалася у тій школі, де вона викладала. Досі пам’ятаю, як після урочистої лінійки ми несли по двадцять букетів додому. Незручно! У школі залишався лише один з них, який красувався на робочому столі, а все решта потрібно було забрати”.

Пошепки

Раніше діти могли прийти з букетом домашніх квітів, а зараз увійшли в моду пишні магазинні букети. Нікому не хочеться виглядати гіршим на фоні однокласників. 

Батьки стверджують, що вони це роблять для того, аби подякувати педагогам за їхню працю. Однак їм вистачить і одного букета. Дорослим варто домовитися між собою, зібрати кошти на подарунок конкретному вчителю, а решту витратити на щось важливіше. Наприклад, благодійність. 

Таким чином мільйони школярів зможуть внести свою лепту в порятунок бідних, важкохворих чи нужденних. Хіба не чудова перспектива? 

Звісно, вчителі заслуговують на слова вдячності, адже у них важлива місія та не легке завдання: дбати про розвиток цілого покоління дітлахів. Хочеться побажати їм наснаги й терпіння, а також якомога більше слухняних учнів. 

Та хіба педагог не відчуватиме приємних емоцій, якщо отримає один особливий букет й пожертвує інших двадцять на благе діло? 

А як ви вважаєте, чи потрібно кожній дитині нести букет на 1 вересня? Чому?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector