Річ, за яку антиквари готові віддати шалені гроші. У вас вона теж була!

Думаю, питання “куди ж подіти старовинні бабусині речі” так чи інакше цікавило кожну господиню. Торкнулося воно і мене. 

Від бабусі, яка була кравчинею, я отримала стару швейну машинку «Зінгер». Сама я нічим подібним ніколи не займалася. Тільки голку в руках тримати вмію – і на тому спасибі. Та й викидати пам’ять про стареньку було жаль. Так і сували її з чоловіком з кімнати в кімнату.

Але з часом вона страшенно почала заважати. Хоч і робоча, але нікому не потрібна. Ще й простору займала чимало.

І тільки, коли я виклала оголошення, намагаючись хоча б комусь впарити цю старовину, дізналася, що зараз це антикварна річ, за яку можна вторгувати непогані гроші. 

Виявилося, історія у цього приладу цікава.

Винахідник швейної машинки Ісаак Зінгер народився в Америці. У 12 років покинув школу і влаштувався підмайстром до місцевого механіка. Але ця сфера йому набридла тож юнак вирішив стати бродячим актором. Але й це не дало йому ні грошей, ні слави, ні задоволення. Тож Ісаак вирішив повернутися до свого ремесла. І майже за 2 тижні створив конструкцію машинки, за яку отримав патент. Конструкція виявилася надійною, а механізм, зліплений нашвидкуруч – досконалим.

Однак багато в чому успіх компанії послужив правильний маркетинговий хід. Ісаак Зінгер подумав, що його продукцію купують переважно жінки. Оскільки на той час усі вони ходили до церкви, він і почав роздавати рекламні листівки.

Саму машинку продавали в ось таких футлярах. І я впевнена, що в більшості сімей такі прилади точно були.

Це справді незамінна річ, яка й досі справно функціонує і бере навіть найщільніші матеріали!

Вважають, що деталі перших швейних машинок російських «Зінгер» були виготовлені з паладію. А ціна цього металу в кілька разів перевершує ціну золота! Нещодавно навіть з’явилися чутки, що в оригінальних голках раритетних машинок знайшли рідкісну речовину – червону ртуть!

Пошепки

Словом, легенд довкола машинок «Зінгер» багато. Саме тому антиквари розпочали справжнє полювання на цей раритет.

Найбільшою любов’ю користуються швейні машини перших випусків. 

Ось перелік порядкових номерів відповідно до року випуску. 

AD 541546 – 551545 1933 – 1933

AD 720746 – 730745 – 1934

AD 781846 – 791845 – 1934

AD880156 – 890155 -1939

Істрія цих машинок починається ще з дореволюційних часів, і звідси ще одна легенда про їхню цінність. На початку еміграції більшовики дозволяли вивозити із собою начиння і навіть деякі предмети антикваріату. Але на кордоні одного з представників дворянства зупинили із золотою швейною машинкою.

Виявилося, що до такого способу (переплавити все наявне золото у форму машинки і пофарбувати чорною фарбою) вдавалися на той час багато хто, та мало кого розсекречували.

Відтоді поціновувачі антиквару женуться за справжнісінькою швейною машинкою з чистого золота. 

Тож тепер я серйозно замислилася над тим, щоб продати бабусин скарб комусь, хто готовий віддати за неї чималеньку суму. Ось такі сюрпризи нам інколи залишають родичі. Тож, якщо і у вас залишився такий безцінний скарб минулого, то неодмінно перевірте серійний номер. Може і ви за крок від першого мільйону?

А у вас теж була ця річ?

Чи, можливо, зберігаєте її й досі?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector