Роботи фотографа з Одеси потрапили в шортлист конкурсу Sony World Photo Awards

Євген Самученко  (AFIAP. Творчий псевдонім Q-lieb-in) – відомий український тревел-фотограф, спеціалізується на нічній зйомці, пейзажах та жанровій зйомці в подорожах. 

Його роботи увійшли в шортлист конкурсу фотографії Sony World Photo Awards. Одеський фотограф повідомив про це в соціальній мережі:

«Радий представити Україну у професійній категорії цього конкурсу своєю серією At the Pink Planet («На Рожевій планеті»), яка повністю знята в Україні», – написав Самученко.

«Коли вперше бачиш рожеві озера Херсонській області в Україні, складається враження, що дивишся на іншу планету. Улітку мікроскопічні водорості змушують воду ставати рожевого кольору. Згори важко подивитись на озера, тому я використав дрон, щоб передати атмосферу цього незвичайного місця», – коментує фотограф.

Рожеве озеро

Вода цього озера насичена сіллю: в 1 літрі рідини, в середньому, 300 г солі і мінералів. Приблизно стільки ж сухих речовин і в Мертвому морі Ізраїлю.

Рожевий відтінок вода отримала через специфічну водорість – дуаніеллу. Вона виробляє спеціальні каротиноїди, щоб вижити у такій солоній воді. Ці речовини також є дуже корисними для людського організму. 

Озеро відносно молоде, воно з’явилося в 70-і роки минулого століття після падіння літака, який спричинив воронку на місці катастрофи.

Ви знали про рожеві озера України?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector